بازی رایانه‌ای که موجب قتل شد

یک توزیع‌کننده بازی‌های رایانه‌ای در تایلند روز دوشنبه و پس از این که یک نوجوان در اعترافات خود عنوان داشت که با الهام گرفتن از صحنه‌های بازی GTA IV اقدام به قتل یک راننده تاکسی و سرقت پولهایش کرده است، فروش این بازی پرطرفدار و پرفروش را متوقف ساخت.Sakchai Chotikachinda مدیر فروش و بازاریابی New Era Interactive Inc در مصاحبه با رویترز گفت: «ما با لغو سفارشات دریافت شده برای این بازی از فروشندگان خود خواستیم تا ضمن توقف فروش آن، تمام بسته‌های موجود را از روی قفسه‌های خود بردارند و اعلام نمودیم که GTA IV را با بازی‌های دیگر جایگزین خواهیم کرد.»

«همچنین طبق درخواستی از سرویس‌دهندگان بازی‌های آنلاین نیز خواستیم که این گیم را از سرویس‌های خود حذف کنند.»

عامل این جنایت که نوجوان ۱۸ ساله‌ای است اکنون جهت انجام تحقیقات تکمیلی در بازداشت بسر می‌برد و چنانچه دادگاه حکم به محکومیت وی صادر نماید، بجرم قتل راننده ۵۴ ساله با استفاده از چاقو با مجازات مرگ روبرو خواهد شد.

پلیس می‌گوید هیچگونه علائمی از بیماری روانی در نوجوان متهم مشاهده نشده و او به صراحت اظهار داشته که اقدامش بخاطر تأثیر بازی GTA IV بوده است.

Veeravit Pipattanasak از افسران این پرونده به خبرنگار رویترز گفت: «وی در جریان بازجوئی‌ها دلیل این اقدام خود را این مسأله عنوان کرد که می‌خواسته ببیند سرقت از خودروهای عبوری آنچنان که در بازی نشان داده می‌شود چه تفاوتی با سرقت در زندگی حقیقی دارد.

بازی Grand Theft Auto که اینک چهارمین نسخه آن در سرتاسر جهان فروخته می‌شود مملو از صحنه‌های پرخشونت و مضامین غیراخلاقی بوده و کاراکتر اصلی آن خلافکاری می‌باشد که برای پیشرفت در طول خط داستانی بازی دست به هرگونه عمل خلاف قانون و جنایتی می‌زند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 22
  • ۱۶ مرد ۸۷
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.