باستان شناسان انگلیسی و امریکایی به دنبال مردان نمکی ایرانی

باستان شناسان دانشگاه های آکسفورد انگلیس و یوک امریکا به ایران آمده اند تا نوع تغذیه ، وضعیت سلامت مردان نمکی پیش از مرگ ، آزمایش های DNA و سالیابی مومیایی های نمکی ایرانی را مورد بررسی قرار دهند.
ابوالفضل عالی ، دیرینه شناس و سرپرست کاوشهای باستان شناسی معدن نمک چهره آباد زنجان با بیان این مطلب افزود: چند روز پیش دو نفر از متخصصان باستان شناسی و انسان شناسی از دانشگاه های آکسفورد انگلستان و یوک امریکا به زنجان آمدند تا برای آغاز مطالعات جدید روی مردان نمکی ، از این مومیایی های تاریخی نمونه برداری کنند.به گزارش میراث خبر ، وی در ادامه گفت : آمدن این دو متخصص براساس عقد قراردادی میان پژوهشکده باستان شناسی با دانشگاه های یادشده به منظور آغاز فصل جدیدی از مطالعات باستان شناسی و انسان شناسی روی مردان نمکی است.
عالی گفت : طبق قرارداد میان پژوهشکده باستان شناسی و دانشگاه های انگلستان قرار است تا سال آینده متخصصان دانشگاه های آکسفورد و یوک به منظور ادامه آزمایش های لازم روی مردان نمکی در زنجان و دانشگاه این شهر تاریخی به فعالیت بپردازند. طی عقد قرارداد میان پژوهشکده باستان شناسی و دانشگاه های مذکور ، متخصصان این دانشگاه ها مطالعات انسان شناسی و باستان شناسی را روی مردان نمکی آغاز کردند. مردان نمکی که امروز تعداد آنها به ۵ مومیایی رسیده است ، هنگام کاوشهای باستان شناسی در معدن نمک چهره آباد زنجان کشف شدند. این مومیایی ها به علت قرار گرفتن در نمک همچنان بافت دست نخورده ای روی پوست خود دارند که مطالعات انسان شناسی را وارد مرحله تازه ای می کند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 35
  • ۰۷ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.