با مصوبه شورای شهر در نامگذاری یک خیابان

عصر دیروز شورای شهر حیدرآباد هند طی مصوبه‌ای موافقت خود را با نام‌گذاری یکی از خیابان‌های شهر حیدرآباد به نام امام خمینی (ره) اعلام نمود.
این اقدام در سالگرد سی و پنجمین سال تاسیس سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر و به دلیل روابط کهن این حوزه با ایران و همچنین نام‌گذاری بعضی از خیابان‌های کشورمان به نام شخصیت‌های بزرگ هند نظیر گاندی صورت گرفت.
شهر حیدرآباد ۵۰۰ سال قبل توسط یکی از سلاطین قطب شاهی که ایرانی‌الاصل بود مشابه شهر اصفهان ساخته شد و در بیشتر آثار تاریخی این شهر فرهنگ و هنر ایرانی به چشم می‌خورد.
نام دوم این شهر در کتب تاریخی (اصفهان نو) می‌باشد. بزرگترین آثار تاریخی حیدرآباد نظیر چهارمنار و مکه مسجد توسط ایرانیان بنا شده است.
در حال حاضر قریب ۲۰۰۰ خانواده ایرانی و ۴۰ دانشجوی ایرانی در این شهر مشغول زندگی و تحصیل می‌باشند.
خیابان امام خمینی حیدرآباد مقابل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد واقع شده است.
فعالیت‌ها و تلاش‌های دیپلماتیک سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر در گسترش روابط و این اقدام بسیار موثر بوده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 28
  • ۰۶ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.