بدحجاب ‌ها هم بدحجاب ‌های قدیم

بدحجاب هم آن بدحجاب‌‌های نسل‌‌های قبل که برایشان محرم و رمضان، حرمتی داشت که با دیدن رفتارهایشان در این ماه‌‌ها هیچ گاه نمی‌توانستی باور کنی که اینها زمانی در رعایت حجابشان سست بوده‌اند.

اما این روزها که دیگر بدحجاب‌‌ها در جامعه رها شده اند و واژه «بدحجابی» برای بعضی از آن‌ها با «بی‌حجابی» جایگزین شده، حفظ حرمت ماه‌‌های خاص هم رنگ باخته است و باید پای دل خانواده‌‌های مذهبی نشست تا خون دلشان برایتان سرریز شود، آن‌ها که دلشان می‌‌لرزد برای اینکه فرزندشان، پا در آشفتگی شهر وسوسه‌‌ها بگذارد، مبادا که از نبایدهایی که سالها برایش گفته‌اند، بچشد و آموخته‌هایش برایش رنگ ببازد.

جالب است که تا همین چند وقت پیش فقط برای رفتن به مکان‌‌های خصوصی باید «یا الله» می‌‌گفتی اما این روزها برای اینکه چشمانت را از زمین بگیری و بالا را نگاه کنی حتماً باید «یا الله» بگویی! چون دیگر اگر بادی بوزد و روسری از سر بیفتد زمان طولانی می‌‌طلبد تا دستی پیدا شود و این روسری را در سر جای خود قرار دهد. اگر چشمت به داخل خودرویی بیفتد خصوصی ترین صحنه‌‌ها را در ملأعام می‌‌بینی بی‌آنکه شاهد تذکری حتی خشک و خالی باشی!

فضای داخل خودرو؛ می‌‌خواهد شخصی باشد یا عمومی، داخل آپارتمان‌‌ها، کوچه‌‌ها، مغازه‌‌ها و پاساژها، این روزها در تعاریف بدحجاب‌‌ها، معنی «فضای خصوصی» و «حریم شخصی» پیدا کرده است چرا که اگر تا دیروز خانم همسایه را می‌‌دیدی که تا جلوی در ورودی ساختمانی که در هر طبقه‌اش خانواده‌ای ساکن بود بدون هیچ حجابی ظاهر می‌‌شد، این روزها حریم شخصی آن‌ها بزرگ‌تر شده و در خیلی از فضاهای عمومی، احساس خصوصی آن‌ها گسترده شده است!

انگار نه انگار که درست ۱۰ سال پیش، شورای عالی انقلاب فرهنگی، قانون عفاف و حجاب را در این کشور تصویب نمود اما گویی این قانون هم فقط تصویب و بایگانی شد تا شاید روزی سراغی از آن برای اجرا گرفته شود، اجرایی که مردم آن را در جامعه لمس کنند نه اینکه با ۴ آیین‌نامه و ۱۰ دستورالعمل و … فقط شعار اجرایی شدن آن در گوش جامعه بپیچد.

عفاف و حجاب در جامعه این روزها رها است و سند آن، یک نیم روز، راه رفتن در خیابان‌‌های شهر است عفاف و حجابی که دیگر فقط زنانه نیست بلکه دامنگیر بعضی مردان هم شده است. مردانی بزک کرده و زن‌نما و زنانی که تمام زنانگی‌شان در معرض دید است این روزها بی‌محابا در شهر می‌‌گردند و کسی هم معترض آن‌ها نیست.

هنوز فراموش نشده است همین ماه رمضان ۲ سال پیش بود که یک خانم محجبه چادری به یک خانم بدحجاب، امر به معروف می‌‌کند و مدتها درگیر عواقب آن می‌‌شود. 

رمضان، همیشه برای همه حرمت داشته است اما حرمت‌شکنی بعضی از این دل‌پاکانی که همه چیز فقط، لق لقه زبانشان است تا جایی پیشرفت کرده است که این روزها نه تنها سر و سامانی به وضع ظاهرشان در جامعه نمی‌دهند بلکه با وقاحت، روزه‌خواری‌شان را هم به رخ می‌‌کشند. اما فقط یک سوال چطور کسی که دلش «پاک» است می‌‌تواند تمام نگاه‌‌ها را به سمت خود «ناپاک» کند؟!
*فارس

مطلب بالا در حوزه آموزشی بانوان و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۹ June 2015 | 3:11 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.