برانکو: متاسفم که همه‌ی خبرنگاران حضور ندارند

صبح امروز همایشی با عنوان ارتباط برای اتحاد ازسوی فدراسیون جهانی فوتبال فیفا و با همکاری فدراسیون فوتبال ایران در آکادمی ملی فوتبال برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در برنامه‌ی امروز که مربوط به بخش رسانه‌ای فوتبال بود، دو نفر از مسوولان رسانه‌ای فیفا در حضور تنی چند از خبرنگاران و گزارشگران تلویزیون به تشریح برنامه‌های فیفا برای برگزاری رقابت‌های جام جهانی پرداختند.


پس از این بخش مسوول سایت فدراسیون فوتبال درباره‌ی مشخصات فنی این سایت سخنانی را ایراد کرد.


سپس مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال هم به نقش رسانه‌ها در توسعه‌ی فوتبال اشاراتی داشت.


پس از پایان این قسمت برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با ابراز تاسف از حضور کم تعداد خبرنگاران ایرانی برای حضور در این همایش گفت: متاسفم از این که تعداد بیشتری از خبرنگاران در این جا حضور پیدا نکردند, چرا که بر اساس اطلاعاتم محور اصلی جلسه‌ی امروز تعامل رسانه‌ها با بدنه‌ی ورزش بود. از این که در چنین گردهمایی حضور پیدا کردم بسیار خوشحالم, چرا که رسانه‌ها یکی از مهم‌ترین مباحث توسعه‌ی فوتبال در جهان هستند.


وی افزود: باور دارم که اطلاعات آرشیوی که رسانه‌های مختلف در اختیار می‌دهند نقش مهمی برای من و همکارانم دارد.


ایوانکوویچ رسانه‌ها را شرکای شانه به شانه‌ی مربیان برای توسعه‌ی فوتبال در جهان نامید و افزود: رسانه‌ها در کنار بدنه‌ی اصلی ورزش دایره‌ی وسیع فوتبال را تشکیل می‌دهند. فیفا به عنوان متولی فوتبال در جهان از ابتدا متوجه اهمیت رسانه‌ها شد و برنامه‌های فراوانی را برای توسعه‌ی آن تدارک دید.


وی به ۲۲ میلیارد نفر تماشاگر در جام جهانی کره و ژاپن اشاره کرد و گفت: طبق پیش بینی کمیته‌ی برگزاری رقابت‌های جام جهانی آلمان حدود سی میلیارد نفر این رقابت‌ها را تماشا خواهند کرد و مقایسه‌ای کوچک با رقابت‌های آتن که تنها چهار و نیم میلیارد نفر تماشاگر داشت نشان می‌دهد که رقابت‌های جهانی فوتبال هشت برابر بیشتر در مقایسه با المپیک تماشاگر دارد. در این زمان است که نقش رسانه‌ها در انعکاس این رقابت‌ها روشن می‌شود.


سرمربی تیم ملی ادامه داد: امروز هیچ باشگاه و فدراسیونی نمی‌تواند با راه انداختن تنها یک روابط عمومی کارهایش را به پیش ببرد. بنابراین مشاهده می‌کنیم که بسیاری از باشگاه‌ها شبکه‌ی تلویزیونی دارند و مخاطبان و هواداران خود را در هر لحظه مطلع می‌کنند.


ایوانکوویچ ادامه داد: جایگاه و زیرساخت‌های بهتر برای خبرنگاران در اولویت کارهای فیفا است. این امکانات از جایگاه خبرنگاران گرفته تا کنفرانس مطبوعاتی و اسکان خبرنگاران به بهترین شکل ایجاد شده است و همه‌ی این‌ها به منظور جذب هواداران فوتبال است.


سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: رسانه‌ها کمک بسیار بزرگی برای جذب سرمایه‌های فوتبال در جهان کرده‌اند. من این را یک تجارت انسان دوستانه می‌نامم، چرا که همه در آن به منفعت می‌رسند. در کنار چرخه‌ی مالی، این رسانه‌ها می‌توانند جو مثبت و منفی ایجاد کنند و در اینجاست که مسوولیت بسیار سنگینی بر دوش رسانه‌ها قرار می‌گیرد.


ایوانکوویچ درباره‌ی انتظاراتش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران از رسانه‌ها گفت: ما مربیان و بازیکنان انتظار داریم که درباره‌ی ما اطلاع رسانی شود و این اطلاع رسانی تا آنجا که ممکن است باید مثبت باشد. آنچه که ما از رسانه‌ها انتظار داریم، ایجاد جوی رقابت‌جویانه برای بازیکنان به منظور به دست آوردن یک پست است. بی‌تردید چنین چنین جوی باعث قدرتمندتر شدن تیم می‌شود. ادغام انتظار اول و دوم من (جو رقابت جویانه و مثبت) به تیم شخصیت می‌دهد. بدون چنین جوی مطلقا نمی‌توان انتظار نتایج مناسبی داشت. بالا بردن فضای مثبت در اطراف تیم ملی سبب بالا رفتن اعتماد به نفس بازیکنان می‌شود. باید در روزنامه‌ها، فوتبال به گونه‌ای مطرح شود که آن عرصه‌ای برای جنگ نیست و این تنها یک بازی است که در آن یک، طرف برنده و دیگری بازنده خواهد شد.


وی هدف مشترک رسانه‌ها و دست‌اندرکاران فوتبال را کشاندن جوانان به میادین ورزشی قلمداد کرد و افزود: نمونه‌های زیادی برای جو مثبتی که در فوتبال ایران ایجاد شده می‌توان یافت. دیدار آخر استقلال برابر برق شیراز، داربی‌های پرسپولیس و استقلال و دیدارهای تیم ملی برابر بحرین، ژاپن و کره‌ی شمالی که موجب جشنی ملی در ایران شد، از این نمونه‌ها است.


ایوانکوویچ در پایان افزود: ما و رسانه‌ها، «هر کدام با مسوولیت‌های خاص خود» در یک جهت قرار داریم.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 25
  • ۰۸ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.