برنامه مخفى وزارت دادگسترى آمریکا براى زندانیان مسلمان و اهل خاورمیانه

طبق اسناد به دست آمده توسط « را استورى » وزارت دادگسترى آمریکا برنامه مخفیانه جدیدى را براى زندانها به اجرا درآورده که در آن زندانیان مسلمان و اهل خاورمیانه با ریسک بالاى امنیتى از سایر زندانیان جدا مى شوند و در نقض آشکار قوانین فدرال ارتباط آنها با دنیاى خارج قطع مى گردد.

به گزارش سرویس بین الملل آریا به نقل از را استورى ( Raw Story ) ، این برنامه ویژه که موسوم به واحد مدیریت ارتباطات مى باشد ، در ماه دسامبر به آرامى در یک زندان فدرال در ایندیانا که زندانیان مسلمان و اهل خاورمیانه را در خود جاى داده ، به اجرا در آمد .


این طرح با قوانین فدرال که تصریح مى کند هر گونه تغییرات تازه در برنامه زندانها باید به اطلاع عموم برسد و فرصت اعتراض داده شود ، مغایرت دارد . به نظر مى رسد دستور اجراى این برنامه توسط یکى از مقامات ارشد وزارت دادگسترى آمریکا صادر شده باشد . اداره فدرال زندانهاى آمریکا که بخشى از وزارت دادگسترى است ، در ماه آوریل سال گذشته یک سرى قوانین سخت گیرانه جدیدى را پیشنهاد نمود و طبق قانون به اطلاع عموم رسید .


گروههاى حقوق بشر و آزادى هاى مدنى نگرانى شدید خود را نسبت به این برنامه پیشنهادى اعلام کردند .


گفته مى شد این برنامه فقط براى تروریست ها و جرمهاى مرتبط با فعالیت هاى تروریستى به کار برده مى شود .


با این حال ، اتحادیه آزادى هاى مدنى آمریکا و ائتلافى از دیگر گروههاى آزادى هاى مدنى اعلام کردند که این برنامه آنقدر گسترده است که نه تنها براى غیر تروریست ها بلکه حتى براى آنهایى که جرمى را مرتکب نشده اند و صرفاٌ به عنوان شاهد ، بازداشت شده یا موارد دیگر نگه داشته مى شوند نیز بکاربرده مى شود .


بعد از فشار گروههاى آزادى هاى مدنى ، به نظر مى رسید که این برنامه از سوى اداره زندانها کنار گذاشته شده است . اما اسناد بدست آمده توسط را استورى نشان مى دهد که یک برنامه مشابه موسوم به واحد مدیریت ارتباطات بطور پنهانى در دسامبر ۲۰۰۶ به اجرا در آمده است .


هوارد کیفر( Kieffer ) مدیر اجرایى انجمن وکیل مدافعان فدرال ، یک گروه حقوقى در کالیفرنیا که به زندانیان و وکلاى زندانیان درباره موضوعات دفاعى پس از محکوم شدن کمک مى کند مى گوید که دستور اجراى این برنامه باید از سوى یکى از اداراتى صادر شده باشد که بر اداره فدرال زندانهاى آمریکا نظارت دارد .


طبق این برنامه مکالمات تلفنى باید از طریق خطوط ویژه اى صورت گیرد که توسط یک نفر بطور زنده شنود و ضبط مى شود و باید فقط به زبان انگلیسى باشد . کلیه نامه ها باید قبل از تحویل یا ارسال توسط ماموران مورد بررسى قرارگیرد . ملاقات ها باید بدون تماس باشد و صحبت هاى دوطرف شنود و در صورت نیاز به زبان انگلیسى ضبط مى شود .

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 15
  • ۱۱ اسف ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.