بزرگترین توپ پلاستیکی جهان ساخته شد


 
images/20061122/ball-great.jpg
 
جام‌جم آنلاین: یک مرد امریکایی بزرگترین توپ پلاستیکی نوارپیچ شده جهان را ساخت و نام خود را در کتاب‌ رکوردهای گینس به ثبت رساند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آنانوا ، استیو میلتون از اهالی یوجین در اورگون این توپ را با استفاده از ۱۷۵ هزار نوار پلاستیکی درست کرده است.
از آنجا که در وزن‌کشی بعمل آمده از این توپ پلاستیکی در شیکاگو مشخص شد که وزن توپ بالغ بر ۲۳۰۰ کیلوگرم است کتاب رکوردهای گینس آن را برای ثبت پذیرفت.
این توپ غول‌پیکر که محیط آن بالغ بر ۶.۲ متر است رکورد سابق به دست آمده توسط جان بین را که توپش نزدیک به ۱۶۰۰ کیلوگرم بود شکست.
این امریکایی ۲۶ ساله کار ساخت توپ را در نوامبر ۲۰۰۵ و تنها با چند توپ لاستیکی نوارپیچ شده کوچک آغاز کرد.
میلتون که به همراه پسر شش ساله‌اش برایس میلتون و دوست او آستین جانسون ۷ ساله این توپ را ساخته می‌گوید: «این واقعا پروژه بزرگی برای من و بچه‌هایم بود. ما تحقیق مختصری به عمل آوردیم تا از وضعیت توپ‌های لاستیکی نواری بزرگ اطلاعاتی به دست آوریم و متوجه شدیم که بزرگترین آنها ۱۶۰۰ کیلوگرم وزن داشته ، از این رو متوجه شدیم که قادر به انجام این کار هستیم.»

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 25
  • ۰۵ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.