بوش و مرکل درباره برنامه هسته ای ایران گفت و گو کردند

“جورج بوش”، رئیس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه در کاخ سفید با “آنگلا مرکل”، صدراعظم آلمان، دیدار داشت و درباره برنامه هسته‌ای ایران با او به بحث و تبادل نظر پرداخت.بوش پس از این دیدار به خبرنگاران گفت که در مورد ایران به مدت زیاد گفت‌وگو داشتیم. ما در مورد توقف برنامه تسلیحات هسته‌ای ایران متحدین نزدیکی هستیم.”
وی در پاسخ به این سوال که “چه تحریمهایی را علیه ایران در نظر گرفته‌اید؟” گفت که این مسائل در جلسات خصوصی با متحدین ما مطرح می‌شود.” اولین مسئله مهم این است که این مسئله را باید از طریق دیپلماتیک حل کنیم.


رییس جمهوری آمریکا دراین نشست مطبوعاتی گفت که قبل از جلسه گروه هشت به آلمان سفر می‌کند.


وی گفت: “ما با دولت قبلی آلمان به دلیل جنگ با عراق و مخالفت آنان با این جنگ، روابط مشکلی داشتیم. البته من این مسئله را می‌فهم.” وی در ادامه به تمجید و تعریف از مرکل پرداخت.


مرکل صدراعظم آلمان نیز پس از این دیدار به خبرنگاران گفت که “ما با هم در مورد مسائل مختلفی گفت وگو داشتیم که ایران مهم‌ترین آنها بود. ما کاملا با هم توافق داریم.”
صدر اعظم آلمان تصریح کرد که “تحت هیچ شرایطی ایران نباید به تسلیحات هسته‌ای دست یابد. در ضمن برای حل این مشکل هم توافق نظر داریم و می‌گوییم که راه حل این مشکل دیپلماسی است”.


وی افزود: فرصتهای خوبی برای حل این مشکل وجود دارد. “به نظر ما مهم این است که دراین مورد جامعه بین‌الملل متحد باشد و هرچه بتوانیم باید به تعداد این اتحاد اضافه کنیم.”
مرکل گفت: “به نظر من این قضیه خیلی حساس است و همه می‌خواهند که از طریق دیپلماسی حل شود. این راه حل مرحله به مرحله است. اغلب دیده‌ایم که برای حل یک مشکل عجله شده است، در این مورد باید مرحله به مرحله پیش برویم.”
“برای اینکه روند دیپلماسی موفق شود باید مرحله به مرحله پیش برویم.


در حال حاضر هم همین طور است. دستور کاری که داریم این است که قطعنامه‌ای را در چارچوب فصل هفتم منشور سازمان ملل به تصویب برسانیم و همه باید متحد باشند.”
از صدر اعظم آلمان سوال شد “آیا فکر می‌کنید که آمریکا باید با ایران وارد مذاکره مستقیم شود؟ آیا دراین ملاقات در این مورد با بوش گفت و گو کردید؟”
مرکل گفت: “آنچه که ما می‌خواهیم مشترکا بدست بیاوریم این است که ایران تسلیحات هسته‌ای نداشته باشد. رابطه خوبی بین ما وجود دارد. ما با هم به خوبی همکاری می‌کنیم و به این همکاری ادامه می‌دهیم. اتحادیه اروپا در این مورد نقش مهمی را ایفا کرده است. من از تلاش سه کشور اروپایی و آمریکا حمایت می‌کنم. ما همه با هم هستیم.”
وی حاضر نشد صریحا به پرسش خبرنگار مذکور پاسخ دهد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 20
  • ۱۵ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.