بیماران قلبی، فیلم های کمدی تماشا کنند

 بر اساس نتایج یک تحقیق، تماشای فیلم های کمدی بدلیل کمک به روان شدن جریان خون، برای قلب خوب است. 

به گزارش سرویس هنری خبرگزاری آریا ، یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه مریلند در آمریکا از ۲۰ جوان سالم خواسته است ۱۵ تا ۳۰دقیقه فیلم غم انگیز و خنده دار را به طور جداگانه تماشا کنند.


هنگام تماشای یک فیلم کمدی ، جریان خون در همه شرکت کنندگان در این تحقیق روان تر شده و تنها بر یکی از آنان بی تاثیر بوده است.


محققان می گویند نتیجه به دست آمده، با یک دوره درمان از طریق مصرف داروهای قلبی برابر بوده است.


به گزارش پایگاه اینترنتی بی بی سی به نقل از نشریه تخصصی قلب Heart journal، تماشای فیلم هایی که مملو از صحنه های جنگی است ، نتیجه معکوس داده است.


گروه پزشکی که این بررسی را انجام داده است می گوید به نظر می آید عمل خنده در عریض شدن شریان ها تاثیر دارد و در مقابل پریشانی های روحی باعث تنگ شدن شریان ها می شوند.


دکتر مایکل میلر، رییس این گروه تحقیقاتی می گوید اگر چه یافته های این تحقیق باید با تحقیقات بیشتر تکمیل شوند اما نتایج کنونی می تواند برای سینما روها جالب باشد.


به گفته دکتر میلر، تفاوت کلی شدت جریان خون میان وضع پریشان احوالی و خنده بیش از ۵۰ درصد است.


شریان ها:


برای این تحقیق، شرکت کنندگان از یک شب قبل از انجام آزمایش از نوشیدن مشروبات الکلی، مصرف ویتامین یا سبزیجات و انجام ورزش های سنگین منع شده بودند. این موارد می توانند بر شدت جریان خون تاثیر بگذارند.


دکتر چارمین گریفیث از بنیاد قلب بریتانیا می گوید: “تاثیر تغییر حال و احساسات بر قلب و جریان خون بخوبی شناخته شده است”.


آقای گریفیث می افزاید: “دانشمندان بیش از پیش به امکان تاثیر مثبت خنده خوب بر سلامت قلب علاقه مند می شوند”.


او تاکید می کند: “به نظر می آید یک خنده خوب، چه از شنیدن یک جوک در کنار دوستان باشد یا حین تماشای فیلمی خنده دار، برای قلب خوب است”.


 


دکتر گریفیث در عین حال متذکر می شود: “ما می خواهیم به مردم اطمینان دهیم که تماشای فیلم های غم انگیر تاثیر زیان آور دراز مدتی روی قلب و جریان خون نمی گذارند”.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.