تشابه اسمی یک اثر نمایشی حاشیه ساز شد

تشابه اسمی نمایش «لیلی نام تمام دختران ایران زمین است» با یک اثر ادبی باعث شد بخشی از از درآمد نمایش را به نویسنده کتاب بدهیم.

تشابه اسمی یک اثر نمایشی حاشیه ساز شدامیر مهندسیان کارگردان نمایش “لیلی نام تمام دختران ایران زمین است ” در گفت‌وگو با مُخبر تئاتر باشگاه خبرنگاران درباره حاشیه پیش آمده و تشابه اسمی این نمایش با یک اثر ادبی بیان کرد :چند وقتی است که متوجه تشابه عنوان نمایشمان با یک اثر ادبی شدیم تا جایی که نویسنده کتاب لیلی نام تمام دختران ایران زمین است با من تماس گرفته که چرا عنوان اثر نمایشی خود را از نام کتاب من برداشتید و این در حالی است که من تا قبل از این ماجرا این کتاب را ندیده بودم .

وی ادامه داد: من به نویسنده کتاب پیشنهاد کردم چنانچه ناراضیست کار را متوقف کنم ولی ایشون ازمن خواستند که درصدی از فروش نمایش را به او بدهم و کتاب هایش را برای فروش در سالن اجرا بگذارم و با همه مشکلاتی که داریم پیشنهادش را پذیرفتم .

مهندسیان پور تصریح کرد :بعد از اینکه ماجرای تشابه اسمی این کتاب با نمایش ما پیش آمد من این کتاب را خریدم و خواندم و جالب است که بدانید محتوا و داستان این اثر ادبی هیچ گونه شباهتی به نمایش ما ندارد و تنها تشابه اسمی این همه حاشیه ساز شده است .

وی بیان کرد : با همه ی این حواشی واقعا دانشجویان تئاتر در شرایط سختی نمایشی را روی صحنه میبرند و با وجود افزایش تماشاخانه ‌های خصوصی اما همچنان مشکل مخاطب وجود دارد تا جایی که مخاطب اصلی نمایش ‌های ما دانشجویان ،خانواده هایمان هستند .

گفتنی است کاوه ابراهیم، علیرضا جعفری، فردین شاه حسینی و هادی احمدی در این نمایش به ایفای نقش می‌ پردازند و این اثر هر شب ساعت ۱۸ :۳۰ درتماشاخانه خصوصی باران به اجرا در می‌ آید.

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۹ March 2016 | 6:41 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.