تلاش‌های ارزنده خاتمی در پرونده هسته‌ای و…


خبرنگار «بازتاب» گزارش داد: در حالی که سیدمحمد خاتمی، رئیس‌جمهور سابق ایران، در ماه‌های اخیر، با استفاده از وجهه و اعتبار بین‌المللی خود، تلاش‌های ارزنده‌ای را برای کمک به حل پرونده هسته‌ای آغاز کرده است، برخی از چهره‌های افراطی اصلاح‌طلبان به تخریب این فضا می‌پردازند.

بنا بر این گزارش، خاتمی با توصیه مقامات عالی‌رتبه نظام و نیز چهره‌های دلسوز اصلاح‌طلب که به استفاده از وجهه فراملی و ارزشمند او در راستای منافع ملی سفارش می‌کردند، علاوه بر مصاحبه‌ها و اظهارنظرهای رسمی، اقدام به انجام مذاکرات مثبت و سازنده با برخی چهره‌های جهانی کرده که از جمله آنها، گفت‌وگو با دبیرکل سازمان ملل در رابطه با پرونده هسته‌ای است.

در این گفت‌وگو که در جریان سفر خاتمی به «دوحه» قطر در اسفند ماه جاری و در حاشیه اجلاس ائتلاف تمدن‌ها انجام شد، خاتمی با انتقاد شدید از رفتار دوگانه آمریکا اظهار کرده است: «در دوره من، موضوع و بحث سیاست‌های صلح‌آمیز اتمی، پیشرفت خوبی داشتیم. بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری، اوضاع تغییر کرده است اما این تغییر، ناشی از سیاست‌ و رفتارهای دیگران است، چراکه سیاست‌های کلی ما در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، تغییری نکرده است».

وی همچنین خواستار به رسمیت شناختن غنی‌سازی پایلوت ایران برای هموار شدن مذاکرات آینده شده است.
همچنین خاتمی درباره وضعیت فلسطین گفت: «در فلسطین با پارادوکسی روبه‌رو هستیم، پیروزی حماس یک واقعیت تحقق یافته است… مواضع حماس مثبت است».

گفتنی است، به رغم حسن‌نیت و تلاش‌های ارزنده سیدمحمد خاتمی، برخی چهره‌ها و گروه‌های اصلاح‌طلب بر حرکت برخلاف منافع ملی و نفی ایستادگی جمهوری اسلامی در پرونده هسته‌ای پافشاری می‌کنند.


ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 14
  • ۰۴ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.