تمهیدات لازم برای مهار سیلاب سیستان مهیا شد

تمهیدات لازم برای مهار سیلاب سیستان مهیا شد

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از مُخبر مهر، علی اوسط هاشمی ظهر امروز در نشست ستاد بحران سیستان که در محل فرمانداری زابل برگزار شد، اظهار داشت: طی چند روز گذشته حجم آب ورودی به سیستان در پی بارش ‌های بسیار زیاد در آن سوی مرز افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: این حجم آب ورودی با مدیریت صورت گرفته در منطقه تاکنون به خوبی مهار شده و جای هیچ نگرانی نیست، اکنون در تلاشیم تا در کنار ذخیره سازی لازم، حجم قابل توجهی از آب را به سمت بخشی از تالاب هامون سوق دهیم که تاثیری شگرف بر محیط زیست خواهد گذاشت.

استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: باید در راستای مدیریت سیلاب در سیستان همدل بود چرا که نهرهای محلی در این خطه کشش جابه جایی آب با چنین حجمی را ندارد، پس باید برنامه ریزی ‌ها به طوری باشد که کمترین خسارت به مردم وارد شود.

هاشمی افزود: تلاش خواهیم کرد تا با مدیریت مردم و مسئولان در سیلاب سیستان، میزان خسارات وارده به حداقل ‌ها کاهش پیدا کند تا به دولت هزینه ‌های سرباری تحمیل نشود.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان افزود: امید است تا در کنار مدیریت این سیلاب بتوانیم سهیمه آب کشت ‌های فصلی را به بهترین شکل به سمت کشاورزان سوق دهیم.

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از مُخبر مهر، به گفته کارشناسان سیلاب یا به قول مردمان این خطه دشت مال، آب سرازیر شده در پی بارش باران و آب شدن برف ‌ها در آن سوی مرزها است و ربطی یه حقابه قانونی سیستان ندارد.

نشست ستاد بحران سیستان وبلوچستان با حضور استاندار سیستان وبلوچستان، معاونان استاندار، فرمانداران شهرستانهای پنج گانه سیستان، مدیران کل دستگاه ‌های عضو و مسئولان محلی در محل فرمانداری زابل برگزار شد.

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۹ April 2016 | 5:08 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 15
  • ۲۱ فرو ۹۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.