تناسب اندام از مغز بیماران آلزایمری محافظت می کند

محققان گفتند، افرادی که در مراحل اولیه بیماری آلزایمر قرار دارند، چنانچه از لحاظ فیزیکی تناسب اندام داشته باشند، حجم مغزشان در مناطقی که برای حافظه مهم است، کمتر کاهش می یابد. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری آریا به نقل از  رویترز، آزمایشها نشان می دهدکه تناسب اندام و ورزش تغییرات مرتبط با سن را در مغز افراد سالم کند می کند.


یافته مطالعه اخیر نشان می دهد که تناسب اندام و ورزش برای افرادی که در مراحل اولیه بیماری آلزایمر قرار دادند هنوز می تواند مفید باشد.


دکتر “سام گندی” رییس “شورای مشاوره ای پزشکی و علمی انجمن آلزایمر” گفت، بیماران مبتلا به آلزایمر می توانند با متناسب کردن اندام خود تا حد زیادی با بیماری شان مقابله کنند.


محققان “مرکز پزشکی دانشگاه کانزاس” در کانزاس سیتی،ارتباط میان تناسب اندام و حجم مغز را در ۵۶ بزرگسال سالم و ۶۰ بزرگسالی که در مراحل اولیه بیماری آلزایمر بسر می بردند، بررسی کردند.


تمام این افراد بالای ۶۰ سال سن داشتند.


نتایج این مطالعه در “کنفرانس بین المللی انجمن آلزایمر در زمینه بیماری آلزایمر” در شیکاگو ارائه شد.


در بیماری آلزایمر هیپوکامپ اولین منطقه ای از مغز است که آسیب می بیند.


محققان دریافتند، افرادی که در مراحل اولیه بیماری آلزایمر بسر می برند و از نظر فیزیکی دارای تناسب اندام هستند حجم مغزشان در مناطقی که برای حافظه مهم است بیشتر از افرادی است که تناسب اندام کمتری دارند.


همین گروه اوایل ماه جاری گزارش داده بودند که ورزش به حفظ حجم کلی مغز در افراد مبتلا به آلزایمر کمک می کند.


در مطالعه جداگانه ای نیز محققان استرالیایی دریافتند افرادی مبتلا به زوال عقل که توسط پرستارانشان در یک برنامه ۱۲ ماهه ورزش در خانه شرکت کرده بودند کمتر زمین می خوردند و کیفیت زندگی بهتری داشتند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.