توضیحات سخنگوی تلفیق درباره سرنوشت یارانه‌‌ها| یارانه ۳۰ درصد مردم حذف می‌‌شود

توضیحات سخنگوی تلفیق درباره سرنوشت یارانه‌‌ها| یارانه ۳۰ درصد مردم حذف می‌‌شود

توضیحات سخنگوی تلفیق درباره سرنوشت یارانه‌‌ها| یارانه ۳۰ درصد مردم حذف می‌‌شود

ایران > قوای سه‌گانه – همشهری آنلاین:
سخنگوی کمیسیون تلفیق با تأکید براینکه تبصره هدفمندی باهماهنگی دولت تنظیم شده بود، بیان کرد: ۳۰ درصد مردم از دریافت یارانه حذف می‌ شوند که این یارانه نیز به بخش تولید و اشتغال اختصاص خواهد یافت.

مهر نوشت: در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی تبصره مربوط به هدفمندی در دستور کار صحن علنی قرار گرفت. پس از مخالفت نوبخت با این تبصره و غیر واقعی خواندن اعداد موجود در این تبصره پورابراهیمی سخنگوی کمیسیون تلفیق در دفاع از این تبصره بیان کرد: قانون هدفمندی یارانه ‌ها تأکید دارد که پرداخت یارانه نقدی در سال باید بر بنیاد میزان درآمد آن‌ها باشد و باید افراد کم درآمد یارانه بیشتری دریافت کنند اما در دولت قبل رویه ناثوابی شکل گرفت که بر بنیاد آن به همه افراد یارانه مساوی داده می‌ شد. این رویه در دولت فعلی نیز ادامه یافت.

وی با تأکید بر اینکه پیشنهاد کمیسیون تلفیق در خصوص تبصره هدفمندی بر بنیاد نص صریح قانون هدفمندی است، بیان کرد: طبق این پیشنهاد ۷۰ درصد مردم یارانه دریافت خواهند نمود و ۳۰ درصد مردم از دریافت یارانه حذف می‌ شوند که این یارانه نیز به بخش تولید و اشتغال اختصاص خواهد یافت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به اظهارات وزرای دولت مبنی بر اینکه زمان پرداخت یارانه نقدی «شب عزای دولت» است، بیان کرد: مجلس با تصویب این تبصره، تصمیم دارد هزینه اجرای آن را بپردازد و مشکل کشور را حل کند.

وی با تأکید بر اینکه متن این تبصره با هماهنگی و قبول دولت در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است، بیان کرد: به نظر می‌ رسد دولت حاضر نیست تبعات اجتماعی این تصمیم را بپردازد.

وی تصریح نمود: اگر دولت به فکر آینده سیاسی کشور است، باید به اشتغال کشور کمک کند نه اینکه پرداخت یارانه نقدی را ادامه دهد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهارداشت: این تبصره با هماهنگی وزیر رفاه و معاونان ایشان به تصویب رسید.

وی ادامه داد: با اجرای این تبصره ۱۲ تا ۱۴ هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی آزاد شده و به بخش تولید اختصاص می‌ یابد که این امر به نفع دولت است.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 2
  • ۲۳ فرو ۹۵
  • دسته‌بندی نشده
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.