تیم المپیاد نجوم ایران در جایگاه سوم جهان

تیم المپیاد نجوم ایران در یازدهمین المپیاد جهانی نجوم با کسب یک نشان طلا، دو نشان نقره و دو نشان برنز به مقام سوم جهان دست یافت.


به گزارش فارس، تیم پنج نفره المپیاد نجوم جمهوری اسلامی ایران در یازدهمین المپیاد جهانی نجوم با کسب یک مدال طلا، دو مدال نقره و دو مدال برنز بعد از کشور هندوستان و کره جنوبی موفق به کسب مقام سوم جهان شد.

یازدهمین المپیاد جهانی نجوم با حضور ۸۰ دنش‌آموز از ۱۹ کشور جهان در کشور هند برگزار شد.

در این رقابت‌های علمی، الهه سادات نقیب به مدال طلا، آرش دلیجانی و علیرضا اسکندری به مدال نقره و صدرا جزایری و سید صدرا صدرالدینی به مدال برنز دست یافتند.

همچنین الهه سادات نقیب و صدرا جزایری در آزمون رصد موفق به کسب بالاترین نمره این مسابقات شدند و تیم کشورمان در رده بندی بر اساس مجموع امتیازات پس از کشور هند و کره جنوبی در رده سوم قرار گرفت.

افتخارآفرینان تیم المپیاد نجوم کشورمان به همراهی سید محمدتقی میرترابی و مریم عرب سلمانی که به عنوان سرپرست و مسعود صیفی‌کار که به عنوان ناظر علمی این تیم را همراهی کرده‌اند، عصر سه‌شنبه ۳۰ آبان ماه از طریق فرودگاه مهرآباد به کشور بازمی‌گردند.

گفتنی است: سال گذشته، تیم دانش آموزی المپیاد نجوم جمهوری اسلامی ایران در دهمین مسابقات المپیاد جهانی نجوم که از تاریخ ۲۵ اکتبر لغایت دوم نوامبر ۲۰۰۵ مطابق در چین برگزار ‌شد شرکت کرد. در این مسابقات آزاده فتاحی سواد جانی با کسب بالاترین نمره ممکن به مدال طلا دست یافت و به عنوان اولین نفر این مسابقات معرفی شد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 35
  • ۲۹ آبا ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.