جاسبی: کنکور ظرف ۵ سال آینده حذف می‌شود

جاسبی: کنکور ظرف ۵ سال آینده حذف می‌شود


خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از حذف کنکور ظرف ۵ سال آینده خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی دکتر جاسبی صبح امروز در جمع دانشجویان و فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در تالار کوثر ای سازمان با بیان این مطلب گفت: یکی از مشکلات ما کمبود دانشگاه نسبت به متقاضیان ورود به مراکز آموزش عالی کشور است و این مشکل حل شدنی نیست مگر با حذف کنکور که پیش بینی می کنیم تا پنج سال آینده بتوانیم این مهم را محقق سازیم.
وی ادامه داد: حذف کنکور خدمت بزرگی به جوانان و خانواده ها خواهد بود تا از میزان استرس و نگرانی آنان کاسته شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره انرژی هسته ای اذعان کرد: قرار است تا سال های آینده انرژی جوش هسته ای جایگزین انرژی هسته ای شود که امروزه ژاپن آمریکا و فرانسه در حال سرمایه گذاری و تحقیقات درباره این مهم هستند و ما نیز باید در تکنولوژی های عصر جدید سرمایه گذاری کنیم تا از قافله علم و تکنولوژی روز دنیا عقب نیفتیم.
جاسبی تصریح کرد: زمانی که غرب به هر علتی مخالف دست یابی جمهوری اسلامی ایران به انرژی هسته ای است باید با ارتقای دانشگاه ها و سطح دانش جوانان به علوم هسته ای و شاخه های گوناگون آن دست یابیم و آنقدر در زمینه این تکنولوژی پیشرفت کنیم تا مخالفانمان در برابر ما فلج شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه امروزه توسعه نیروی انسانی در گرو تأسیس و توسعه مراکز آموزش عالی است افزود:‌آمریکا تمامی پیشرفت های خود در زمینه علم و تکنولوژی را مدیون کالجها و چهار هزار دانشگاه خود است که با وجود این مراکز وسیع علمی موفق شده علم و تکنولوژی را تا قلب شهرها و روستاهایش پیش ببرد.
جاسبی اذعان کرد:‌برخیها گله مندند که برخلاف توسعه کمی از توسعه کیفی مناسب برخوردار نیستیم و من به عنوان یک کارشناس امور دانشگاهی می گویم که سطح و کیفیت دانشگاه ها و دانشجویان امروز ما خیلی بهتر از گذشته است تا آنجا که ده‌ها هزار نفر از دنشجویان ما برای ادامه تحصیل راهی دانشگاه های معتبر جهانی می شوند.
وی گفت: امروز ما به ازای ۱۰۰هزار جمعیت، سه هزار و ۵۰۰ دانشجو و فارغ التحصیل علمی داریم در حالی که کشورهای صنعتی از هر ۱۰۰هزار جمعیت، شش هزار و ۵۰۰ راه یافته به مراکز آموزش عالی دارند و ما تازه به کف جمعیت تحصیل کرده آنان رسیده ایم در حالی که باید خود را به سقف جمعیت تحصیلکرده آنان برسانیم.
در پایان ای مراسم جاسبی و سید محمد علوی نماینده ولی فقیه در ارتش از پنج هزار نفر از فارغ التحصیلان مرکز آموزش عالی ارتش با اهدای سکه و لوح یادبود تقدیر کردند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 17
  • ۱۷ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.