جزییات واردات میوه‌‌های ممنوعه خارجی

یک مقام مسئول در میدان مرکزی میوه و تره‌بار بیان کرد: برای میوه‌‌های قاچاق موجود در مغازه‌‌ها که ارزش مالی آن‌ها کمتر از یک میلیون تومان است، پرونده قضایی تشکیل نمی‌شود.

واردات میوه‌‌های ممنوعه خارجی 

یک مقام مسئول در میدان مرکزی میوه و تره‌بار بیان کرد: برای میوه‌‌های قاچاق موجود در مغازه‌‌ها که ارزش مالی آن‌ها کمتر از یک میلیون تومان است، پرونده قضایی تشکیل نمی‌شود.

هادی بختیاری درباره اینکه چرا با وجود برخورد دستگاه‌‌های مسئول با واردات غیرمجاز میوه به کشور طی ماه‌‌های اخیر، شاهد عرضه این محصولات در برخی مغازه‌‌های خرده فروشی هستیم، اظهارداشت: قانونی در این زمینه وجود دارد که براساس آن، برای میوه‌‌های قاچاق موجود در مغازه‌‌ها که ارزش مالی آن‌ها کمتر از یک میلیون تومان است، پرونده قضایی تشکیل نمی‌شود.

وی اضافه نمود: بنابراین اگر پرونده‌ای در این رابطه وجود داشته باشد که ارزش آن کمتر از یک میلیون تومان است، بررسی نخواهد شد. 

این مقام مسئول در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تصریح نمود: این مساله باعث می‌‌شود تمام میوه‌‌ها فروش‌‌ها استثنا شوند، چراکه هیچ میوه فروشی یک میلیون تومان میوه قاچاق در مغازه خود ندارد. 

بختیاری با بیان اینکه ممکن است میوه فروش خاطی، جریمه یا میوه او  توقیف شود، بیان کرد: عمده میوه قاچاق در میدان مرکزی میوه و تره‌بار توزیع نمی‌شود بلکه مغازه داران خود با قاچاقچیان در ارتباط هستند.

وی با اشاره به اینکه واردکنندگان اصلی این میوه‌‌ها را در اختیار مغازه‌داران قرار نمی‌دهند و این کار توسط عده‌ای دلال و واسطه انجام می‌‌شود، افزود: ممکن است رابطه بین مغازه‌داران و واسطه‌‌‌ها در میدان مرکزی یا هر جای دیگری  برقرار شود، ضمن اینکه گاهی میوه‌‌های ممنوعه موجود درسردخانه را پشت وانت قرار می‌‌دهند و آن‌ها را مستقیما برای میوه‌فروش می‌‌برند گاهی نیز وانت‌هایی اطراف میدان یا خود میدان مرکزی می‌‌آیند، میوه‌‌ها را در وانت قرار می‌‌دهند و می‌‌برند اما این‌گونه نیست که معامله آن‌‌ها در میدان مرکزی انجام شود.

بختیاری ادامه داد: میوه‌فروش‌‌ها می‌‌دانند از چه کسانی باید این میوه‌‌ها را خریداری کنند و دلالان نیز می‌‌دانند به چه کسانی باید آن‌‌ها را بفروشند. این مقام مسئول در میدان مرکزی میوه و تره‌بار با بیان اینکه حجم میوه‌ توقیف و معدوم شده توسط مسئولان دولتی در برابر آن‌چه که وارد می‌‌شود بسیار ناچیز است، بیان کرد:‌ مبارزه با میوه قاچاق کار بی معنایی است، چراکه این میوه‌‌ها از ۵ استان می‌ گذرند تا به تهران برسند، ضمن اینکه حمل آن‌ها هم  با کانتینر یخچال دار انجام می‌‌شود و  هر کانتینری هم نمی‌تواند آن‌‌ها را بیاورد.

بختیاری تصریح نمود: وقتی محموله مذکور از ۵ استان می‌ گذرد و هیچ مامور گمرک، راهداری، تعزیرات و غیره  آن را نمی‌بیند پس نمی‌توان بیان کرد قاچاق است؛ تهران شهری نیست که لب مرز باشد.

وی با اشاره به اینکه میوه‌‌های ممنوعه خارجی وارد تهران و در سردخانه اطراف استان دپو می‌‌شود، اضافه نمود: در میدان مرکزی میوه و تره‌‌بار هم عرضه این‌گونه میوه‌‌ها انجام می‌‌گیرد اما نسبت به آن‌چه که وارد می‌‌شود، حجم آن ناچیز است.

بختیاری تأکید نمود: اگر این میوه‌‌ها قاچاق باشد نباید در بندرعباس از کانتینر بیرون بیاید، ضمن اینکه وقتی محموله فوق از گمرک رد می‌‌شود، یعنی مسئولان مربوطه یا این میوه‌‌ها را دیده‌اند و یا ندیده‌اند که در هر دو صورت مشکل وجود دارد.

مهر

اخبار مرتبط:

میوه ‌های قاچاق پای خود را از کفش میوه ‌های داخلی در نمی آورند

جزئیات تازه از نحوه توزیع میوه‌‌های قاچاق در سطح شهر+ تصویر

تجار افغان در فکر قاچاق میوه به ایران!

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳ April 2016 | 3:11 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.