حجت‌الاسلام قرائتی از انداختن شال سیاه به گردن سگ در روز عاشورا خبر داد

– حجت‌الاسلام محسن قرائتی در گفت‌وگو با شبکه خبر در مورد حوادث اخیر عاشورا گفت: در سوره احزاب آیه ۶۰ در مورد منافقین و مرجفون، کسانی که در شهر و جامعه ایجاد شایعه و فتنه می‌کنند، آمده است این افراد در جامعه زلزله روانی ایجاد می‌کنند و امروز ابزار آنها اینترنت و شب‌نامه و سایر روش‌های پخش شایعه است.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام قرائتی گفت: طبق آیه قرآن این افراد باید به روش فرهنگی و ظریف شناسایی و دستگیر شده و به سخت‌ترین روش مجازات شوند.

وی افزود: فردا ملت ایران با راهپیمایی عظیم در انزجار از حرمت‌شکنی عده‌ای در روز عاشورا همانند سیلی ته‌سیگارهای کف خیابان‌ها را با خود می‌برند.

حجت‌الاسلام قرائتی افزود: جمعیت ۷۰ میلیونی ایران همه وزارت اطلاعات شوند و هرکس اطلاعی از فتنه‌گران دارد باید ارائه کند و اینها بعد از دستگیری به سخت‌ترین شرایط مجازات شوند.

وی افزود: در اسلام اگر کسی به روی فردی چاقو بکشد و نزند، جرمش سنگین‌تر از کسی است که چاقو زده است، زیرا ایجاد رعب و وحشت کرده است. 

وی افزود: همچنین آیه قرآن در مورد ادفع بالتی هی احسن و یدرئون بالحسنه السیئه ناظر بر این است که به بهترین روش آنها را باید کنار بزنیم، اما اگر به جایی رسید که کار فتنه‌گران امنیت عمومی را در خطر انداخت، باید سخت‌ترین مجازات‌ها در انتظار آنها باشد.

نماینده ولی فقیه در نهضت سوادآموزی افزود: من نمی‌دانم قوه قضاییه چه مصلحتی می‌اندیشد که هنوز از خود حلم و بردباری نشان می‌دهد و نگران هستم که اگر بیش از این از خود بردباری نشان دهد، مردم دست به کار شوند. 

حجت‌الاسلام قرائتی تأکید کرد: برخی از فتنه‌گران روز عاشورا مسلمان نیستند، زیرا شال سیاه به گردن سگ می‌اندازند.

حجت‌الاسلام قرائتی افزود: حتی پیروان سایر ادیان مانند مسیحی‌ها و یهودی‌ها نیز در کشور ما به اسلام احترام می‌گذارند و حتی افراد بی‌دین و تارک‌الصلاه هم احترام می‌گذارند، اما این افراد فتنه‌گر احترام اسلام را نگه نداشتند.

وی افزود: اینکه در ظهر عاشورا به نمازگزاران حمله می‌کنند و پیشانی آنها را می‌شکافند، مانند نماز ظهر عاشورای امام حسین (ع)‌ بود که مورد هجوم دشمن قرار گرفت. 
 

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 1,004
  • ۰۹ دی ۸۸
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.