حسام الدین واعظ زاده از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران انصراف داد

سیاست > انتخابات – استاد دانشگاه تهران و دبیرکل روابط بین الملل ایران نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران انصراف دارد.

حسام الدین واعظ زاده در در مصاحبه با خبرنگاران، انتخابات مجلسین خبرگان و شورای اسلامی را مهم، حساس و تعیین کننده برای سرنوشت مردم خواند و با تأکید بر شرکت پرشور مردم دراین انتخابات در مورد انصراف خود بیان کرد: برای حفظ وحدت و همبستگی در انتخابات مهم و سرنوشت ساز ۷ اسفند به نفع نامزدهای اعتدالی و حامی دولت و نیز ائتلاف اصلاح طلبان از ادامه مبارزه انتخاباتی انصراف دادم.
دبیرکل شورای روابط بین الملل ایران افزود: برنامه ‌ها و طرح ‌های خود را در زمینه اشتغال برای فارغ التحصیلان علوم انسانی، کاربردی کردن علوم انسانی و نیز استفاده از نخبگان برای پشتیبانی و تقویت حضور موثر ایران در عرصه روابط بین الملل را به نمایندگان پیروز و منتخب مجلس خواهم داد و ارتباط مشورتی خود را برای تحقق آن اهداف مقدس با آن‌ها حفظ خواهم کرد.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه عمده لیست ‌های ائتلافی از سوی احزاب تنظیم شده و شرط گزینش، عضویت حزبی بوده تا توانایی ‌های علمی، فنی و تجربی، در خصوص ترکیب لیست ‌های انتخاباتی اظهار داشت: با این حال این تجربه خوبی برای اصلاح نقش آوری سیستماتیک احزاب در ایران است و باید مردم به شایسته ترین و توانمندترین نامزدها رای دهند. احزاب مجبور بودند یک یا دو نفر معرفی کنند و راضی به همین بودند زیرا آن‌ها بعلت عدم نفوذ عمیق در لایه ‌های متوسط جامعه، فقط این فضای دو قطبی می‌ توانستند نامزد خود را در سطح گسترده و بوسیله یک ائتلاف معرفی کنند و امید بیشتری به فرستادن آن‌ها به مجلس داشته باشند. این انتخابات موجب تغییر گسترده در چینش گرایش ‌های سیاسی مجلس می‌ شود و بنظر می‌ رسد ما شاهد مجلسی معتدل، معقول و با حضور افکار سازنده تر خواهیم بود.
دکتر حسام الدین واعظ زاده ضمن تشکر از دست اندکاران و مسئولین برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بویژه وزارت کشور و شورای نگهبان، بیان کرد” ما در این انتخابات شاهد پدیده ‌های اجتماعی و سیاسی جدیدی بوده و هستیم، از تعداد زیاد علاقمندان برای ثبت نام گرفته تا روند رد و تایید صلاحیت ‌ها و تعامل و لابی گسترده و در عین حال پیچیده این نهادها با مردم و افکار عمومی، همه این ‌ها گامی برای ساختن پایه ‌های محکمتر مردم سالاری و ترمیم واصلاح قوانین ثبت نام واجدین شرایط و نیز روند تایید و احراز صلاحیت ‌ها در کشورمان باید مورد توجه فوری و جدی نهادهای اجرایی و نظارتی قرار گیرد.
وی در پایان افزود: ما باید از حضور نخبگان و اساتید دانشگاهها، اهل علم و فضلای حوزه که احساس مسئولیت کرده و با شجاعت، آبرو و حیثیت خود را در معرض ارزیابی نهادهای نظارتی قرار دادند تشکر و سپاسگذاری کنیم و اگر حیثیت و موقعیت اجتماعی این افراد خدشه دار شده باید جبران شود زیرا فرمان پیشرفت و توسعه کشور و تربیت نسل آینده کشور در دست همین نخبگان است.

۲۹۲۹

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.