حق شناس: هیچ نهادی در کشور نمی تواند مانع نظر و اراده مردم شود

سیاست > احزاب و شخصیت‌‌ها – ایرنا نوشت:عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بیان کرد: با توجه به جایگاه والای مردم در نظام جمهوری اسلامی و در قانون بنیادی هیچ نهادی در کشور نمی تواند مانع اجرای نظر و رای مردم شود.

محمدجواد حق شناس عصر جمعه در همایش اصلاح طلبان و حامیان دولت در شهرکرد افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که در قانون بنیادی آن به حضور و نقش بی بدیل مردم در تصمیم سازی ‌های مهم پرداخته شده است.

وی ادامه داد: در قانون بنیادی به صراحت آمده که مردم صاحب کشور و انقلاب هستند و کسی حق ندارد برای آن‌ها تصمیم بگیرد.

حق شناس با اشاره به رای و اراده مردم در انتخابات متعدد کشور بیان کرد: روسای جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا با رای مستقیم مردم انتخاب می‌ شوند و این امر نشان دهنده جایگاه والای مردم در نظام است.
این فعال سیاسی با تاکید بر حفاظت و مراقبت از آرای مردم در عرصه انتخابات، بیان کرد: انتظار می‌ رود نهادهای مربوطه در این خصوص اهتمام بیشتری به کار گرفته و به وظایف خود به خوبی عمل کنند.

حق شناس، انتخابات را از بزرگترین دستاوردها و پیچیده ترین ابداعات بشری دانست و افزود: برگزاری انتخابات سبب شده در بیش‌تر کشورهای جهان خواست و اراده مردم حاکم شود و در ایران با قیام مشروطه این سنت حسنه در کشور شکل گرفت.

وی در ادامه انقلاب اسلامی را یک حرکت اصلاح طلبانه در تاریخ اسلام و ایران دانست و تصریح کرد: مردم خواهان اصلاح کشور و مقابله با فساد رژیم پهلوی بودند و با انقلاب، اراده خود را در تغییر جهت حرکت کشور نشان دادند.

حق شناس در خصوص نقش مردم چهارمحال و بختیاری در عرصه ‌های مهم تاریخ کشور بیان کرد: حضور در قیام مشروطه، نقش آفرینی در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و صحنه ‌های سیاسی از عرصه هایی بوده که مردم این استان در این رویدادها همواره پیشرو بوده اند.

۲۹۲۹

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.