حلقه گم شده روابط بن لادن و آمریکا

تلویزیون «سی.ان.ان»، از مدت‌ها پیش، به طور مستمر، نوید پخش فیلم مستند بن‌لادن را می‌داد و سرانجام، در سوم شهریور، این مستند را پخش کرد که در مجموع، نه تنها چیز تازه‌ای نداشت، بلکه موارد زیادی از حقایقی که پیشتر برملا شده بود را عمدا ناگفته گذاشت.

به گزارش سرویس بین الملل «بازتاب»، «سی.ان.ان» نگفت که در سال ۱۹۸۵ بیت‌انصار در پیشاور با ریگان، رئیس‌جمهور وقت آمریکا به مرکز و نقطه وصل مأموران سیا و مجاهدین عرب تبدیل شد. در دوره ریگان، بیست میلیارد دلار برای نابودی امپراتوری شر (شوروی) هزینه شد که بخش اعظم آن، در پاکستان به تربیت، آموزش و مسلح‌سازی افرادی که آمریکا آنها را مبارزان راه آزادی می‌نامید، خرج شد.

همچنین، «سی.ان.ان» نگفت که بسیاری از همین افرادی که امروزه تروریست‌های القاعده نام گرفته‌اند، از سوی رئیس‌جمهور ریگان و بوش پدر، مدال قهرمانی گرفته‌اند؛ نمونه آن علی‌محمد، یکی از افراد ارتش آمریکاست که هم‌اکنون به جرم دلسوزی برای القاعده در آمریکا زندانی است و لقب قهرمانی نیز از وی گرفته شده است. او در افغانستان، مأمور آموزش افراد القاعده بود و به همین دلیل مدال گرفته بود.

«سی.ان.ان» و ستاره دنباله‌دارش یعنی امانپور نگفت که چرا برژنسکی در سال ۱۹۸۵ گفته بود، مجاهدین، فرشتگانی هستند که برای پشتیبانی از آمریکا در نابودی امپراتوری شر فرستاده شده‌اند.
از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۰، بیش از سی‌هزار داوطلب از ۲۵ کشور دنیا، وارد پاکستان شدند و پس از گذراندن دوره‌های لازم، که عموما افسرانی از پاکستان و آمریکا، آنها را هدایت می‌کردند، عازم جبهه می‌شدند.

به تازگی، رئیس‌جمهور پاکستان در پاسخ به این اتهام آمریکا و انگلیس که «هرجا عملیات تروریستی انجام می‌شود، سرنخ‌ها و حلقه وصلی بین آن و پاکستان وجود دارد؛ از انفجارهای کنیا و تانزانیا تا نیویورک، لندن، مادرید و بمبئی » چنین پاسخ داده است: مشکل به زمانی برمی‌گردد که بین بیست تا سی هزار جنگجو برای مبارزه با کمونیزم، وارد پاکستان شدند و شبکه مساعدت و سازماندهی آنها در پاکستان انجام گرفت و ما در مسلح کردن و پشتیبانی مالی آنان نقش نداشتیم؛ یعنی خود شما آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها همه‌کاره بودید.

آمریکا گمان می‌کرد که می‌تواند، از نیروهای القاعده، همانند دستمال کاغذی استفاده کند و سپس کار آنان را تمام خواهد کرد، اما القاعده، دست آمریکایی‌ها را خوانده بود.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 9
  • ۰۷ شهر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.