حماس، “به رسمیت شناختن اسراییل” را از راه همه‌پرسی بررسی می‌کند

عزیز الدویک” رییس مجلس قانونگذاری فلسطین گفت: جنبش مقاومت اسلامی ” حماس” موضوع به رسمیت شناختن اسراییل را تنها از طریق همه‌پرسی در فلسطین مورد بررسی قرار خواهد داد.


منابع خبری فلسطین روز سه‌شنبه به نقل از الدویک که از مقام‌های حماس است گزارش دادند: همه‌پرسی شرط اساسی برای تغییر موضع‌گیری ما در قبال اسراییل است.


وی ادامه داد: اگر اسراییل رفتار خود را تغییر دهد، امکان دارد مردم فلسطین در همه پرسی برای به رسمیت شناختن این رژیم به آن رای مثبت دهند.


این مقام حماس تاکید کرد: پیش شرط برگزاری همه‌پرسی، بازگشت پناهندگان فلسطینی از همه نقاط جهان به میهن و شرکت آنان در همه‌پرسی است.


بیش از ‪ ۴‬میلیون آواره فلسطینی درنقاط مختلف جهان بویژه کشورهای لبنان، اردن، مصر و کشورهای حوزه خلیج فارس زندگی می‌کنند.


رییس مجلس فلسطین افزود: اگر اسراییل حق فلسطینی‌ها را به رسمیت بشناسد ، فلسطینی‌ها نیز اسراییل را به رسمیت خواهند شناخت.


از سوی دیگر، منابع فلسطینی اعلام کردند: یک هیات “حماس” قرار است هفته آینده از عربستان و کویت دیدار کند.


پیش از این، هیات این جنبش به دعوت “ولادیمیر پوتین” رییس جمهوری روسیه به آن کشور سفر و در دیدار با مقام‌های روس در مسکو، درباره کابینه جدید حکومت خودگردان و طرح “نقشه راه” گفت وگو کرد.


حماس در انتخابات مجلس فلسطین توانست ‪ ۷۴‬کرسی از ‪ ۱۳۲‬کرسی را کسب کند و اکنون در پی تشکیل کابینه به ریاست “اسماعیل هنیه” از رهبران این جنبش است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 16
  • ۱۷ اسف ۸۴
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.