حمله شدید دکتر معین به نخبگان و دولت دکتر احمدی نژاد

سایت خبری تحلیلی، دریچه از حمله شدید دکتر معین به نخبگان و دولت دکتر احمدی نژاد خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی آریا به نقل از دریچه، دکتر معین کاندیدای مغلوب دوم خردادیان در انتخابات نهم ریاست جمهوری در دفتر جبهه مشارکت منطقه اصفهان به بررسی نقش نخبگان در انتخابات شوراها پرداخت و از بی تفاوتی برخی نخبگان دانشگاهی نسبت به سیاست انتقاد کرد و بر تشکیل مثلث نخبگان علمی ، فرهنگی و سیاسی برای ادامه راه اصلاحات تاکید کرد.


 


دکتر مصطفی معین نامزد اصلاح طلبان پیشرو در انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری شرایط کشور را از لحاظ منطقه ای و بین المللی بسیار حساس و پر مخاطره دانست و گفت: در سطح ملی حاکمیت یکپارچه ولی ناکارآمدی!!! تشکیل شده و شاهد بحران های روزافزون اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و به نوعی بحران در بحران!!! هستیم . درسطح منطقه ای و جهانی نیزبا پیامد های خشونت باربنیادگرائی مذهبی از سوی گروهها ودولتها و نیز در معرض آسیبهای فرهنگی واخلافی هستیم. وی انتخابات خبرگان را مسئله همه نخبگان!! ندانست و گفت: انتخابات خبرگان با شرایطی که دارد عملا به صنف خاصی که روحا نیان و فقها هستند معطوف می شود و سایر گروههای اجتماعی و نیززنان ، جوانان ویا متخصصان علوم جدید ، خبرگان سیاسی و اقتصادی و مدیریتی که همگی به نوعی در اداره یک کشورنقش دارند در آن حضوری ندارند. دکتر معین با بیان اینکه انتخابات در زمان فعلی اهمیتی دو چندان پیدا کرده است بر برگزاری آزاد، سالم و عادلانه انتخابات تاکید کرد و اظهار داشت: آزادی انتخابات را باید تبیین کنیم، اینکه چه انتخاباتی آزاد است؟ انتخاباتی که فقط یک عده ای با ضوابط و بینش خاص خودشان بیایند عده ای را مشخص کنند و بقیه را فیلتر کنند و بگویند شما باید از بین اینها انتخاب کنید آزاد نیست . انتخاباتی آزاد است که گرایشهای مختلف فکری بتوانند در آن حضور پیدا کنند و خود را در معرض انتخاب مردم بگذارند. وی از عدم ارتباط مناسب نخبگان با توده مردم انتقاد کرد و گفت: متاسفانه به دلیل این شکاف که حتی در دوران اصلاحات وجود داشته و دارد ، برخی از نخبگان دانشگاهی کسر شان خود می دانند که وارد سیاست شوند در حالیکه سیاست همان اداره صحیح یک جامعه است و همان تعهد و التزامی است که یک دانشمند و یک دانشگاهی نسبت به جامعه خود بعهده دارد. نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی سپس به جمع بندی پرداخت و بر تشکیل مثلث نخبگان به منظور ادامه راه اصلاحات تاکید کرد. وی گفت: در چنین شرایطی که جامعه در شرایط انفعال، دلسردی و دلزدگی است این نخبگان هستند که باید این فضا را بشکنند، نخبگان علمی که قدرت نظریه پردازی دارند سیاست ها و راهبردها را پیشنهاد دهند ، نخبگان فرهنگی و روشنفکران به تبیین راهکارهای علمی و آینده نگربا زبان مناسب و با توجه به زمینه های اعتقادی به مردم بپردازند چون مردم ما اگر موضوعی به عنوان یک اعتقاد و فریضه دینی برایشان مطرح شود تا پای جان هم بر آن می ایستند . نخبگان سیاسی هم این پتانسیل عظیم را در قالب تشکل های غیر دولتی، انجمن های صنفی و احزاب سیاسی سازماندهی کنند. دکتر معین در پایان گفت: از ارتباط و همکاری این سه گروه شامل نخبگان علمی، نخبگان سیاسی ونخبگان فرهنگی و دینی است که چشم انداز آتی اصلاحات را در ایران که در یک دوره گذار از تمرکز قدرت سیاسی و اختیارات مطلقه حکومت به سمت حاکمیت مردم و به نوعی گذر از سنت به مدرنیته!! هستیم تعیین و تبیین می شود و راهکارهای موثری برای ادامه اصلاحات و طی این دوره گذار به سمت دموکراسی و و تامین حقوق شهروندان وتحقق جامعه مطلوبی که از منظر اسلامی مدنظر ما ست گشوده خواهد شد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 20
  • ۰۵ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.