حمله گاردین به حجاب در ایران

کد خـبـر: ۷۶۰۳

۹۵/۰۲/۱۴ – ۱:۴۲ ب.ظ

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از پایگاه خـبـری حجاب برگرفته از شیعه نیوز با فرارسیدن فصل گرما، عملیات مشترک رسانه‌‌های بیگانه برای حمله به اصل “حجاب” با بهانه هایی چون حجاب اجباری ، گشت ارشاد و هم اینک گشت نامحسوس امنیت اخلاقی در دستور کار این رسانه ‌ها قرار می‌‌گیرد. هم‌زمان با جنجال‌‌های رسانه‌ای و اظهارات موافقان و […]

حجاب

image_pdfimage_print

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از پایگاه خـبـری حجاب برگرفته از شیعه نیوز با فرارسیدن فصل گرما، عملیات مشترک رسانه‌‌های بیگانه برای حمله به اصل “حجاب” با بهانه هایی چون حجاب اجباری ، گشت ارشاد و هم اینک گشت نامحسوس امنیت اخلاقی در دستور کار این رسانه ‌ها قرار می‌‌گیرد.

هم‌زمان با جنجال‌‌های رسانه‌ای و اظهارات موافقان و مخالفان پیرامون طرح “گشت نامحسوس امنیت اخلاقی” در ایران، پس از هجمه‌‌های گسترده رسانه‌‌های بیگانه به این طرح، این‌بار “گاردین” (Guardian) نه به طرح جدید ناجا، بلکه حمله خود را به اصل موضوع حجاب قرار داده است.

یک نویسنده در مقاله‌ای با عنوان «چرا بسیاری که از ایران آمده‌اند از حجاب نفرت دارند؟» در صفحه تهران وبسایت گاردین، ضمن حمله به اصل حجاب و فرهنگ عفاف در زنان ایران، به بهانه طرح گشت نامحسوس امنیت اخلاقی، به بیان خاطراتی پرداخته که با واقعیت ‌ها در ایران فاصله بسیاری دارد.

گفتنی است، بر بنیاد ادعای گاردین، که در تیتر مقاله ذکر شده است، مخالفان حجاب در ایران بخشی از ایرانیانی هستند که از کشور مهاجرت کرده‌اند. این در حالی است که پوشش بخش قابل توجهی از ایرانیان مقیم خارج از کشور بر بنیاد فرهگ بومی و مذهبی می‌‌باشد.

نویسنده ایرانی گاردین که خود از مهاجرین ایرانی است که موافق حجاب و عفت خانواده خود نبوده است، اتفاقی را که در اوائل دهه هشتاد برای پدرش که روزی که خواهرش را از کلاس به خانه می‌ برده را نقل کرده و می‌‌نویسد: «ماموران خودرو را متوقف کردند. یک مامور زن از آن‌ها پرسید چه نسبتی باهم دارند؟ پدرم بیان کرد: “دختر من است”، و خواهرم بیان کرد: “پدر من است.” ماموران خواهان مدارکی شدند که این ادعا را ثابت کند!

وی با اشاره به اینکه این داستان، که بیش‌تر شبیه خیال پردازی‌‌های مغرضانه است، می‌‌گوید: «این ماجرا در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی روی داد، وقتی بسیاری از جوانان احساس می‌‌کردند می‌‌توانند مقررات اخلاقی را نادیده بگیرند و حتی اعتراض کنند.»

نویسنده گاردین در ادامه دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد را اینگونه توصیف می‌‌کند: «آن دوران تغییرات به سوی محافظه کاری محسوس بود. شمار ماموران چند برابر شد، به همه گیر می‌‌دادند.»

گاردین با اشاره به سخنان هفته پیش حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، که از برپایی ضابطین نامحسوس امنیت اخلاقی انتقاد کرده است، برگرفته از وی می‌‌نویسد: «نخستین وظیفه کسانی که قانون را اجرا می‌‌کنند این است که به کرامت و انسانیت مردم ارج بگذارند.»

این مقاله در پایان انتظار برای طلوع روز مبارک ارج به کرامت و انسانیت ایرانیان را موضوعی برای حمله به حجاب و عفاف قرار می‌‌دهد که در سنت و آئین مذهبی ایرانیان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و هست.

این در حالی است که بر بنیاد قانون بنیادین، حفظ حجاب اسلامی در انظار عمومی لازم می‌ باشد و تخطی از این قانون جرم به حساب می‌‌آید.

با این حال فرصت برای آن دسته از افرادی که این فریضه قانونی و دینی را نادیده می‌ گیرند، بسیار است و همین موضوع باعث نگرانی آن بخش از جامعه شده که دغدغه حفظ قانون و احکام دینی را دارند.

بدیهی است که تشریع حجاب در جامعه برای پیش‌گیری از تحریک جنسی و بروز آسیب ‌های اجتماعی است که با بهره گیری از پوشش مناسب و خودداری از رفتارهای تحریک‌آمیز در مقابل دیگران، محقق می‌‌شود.

در این میان، حکومت اسلامی، در راستای عمل به وظیفه ی خود در ایجاد محیط سالم برای رشد مادی و معنوی جامعه، وظیفه دارد تا به این مقوله نگاهی بنیادین داشته و از شیوه ‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و در صورت لزوم برخوردهای امنیتی و قضایی، از ترویج عمل خلاف و گناه آشکار جلوگیری کند.

گفتنی است که همه ساله با فرارسیدن فصل گرما در ایران، عملیات مشترک رسانه‌‌های بیگانه برای حمله به اصل “حجاب” با بهانه هایی چون “حجاب اجباری” ، “گشت ارشاد” و هم اینک “گشت نامحسوس امنیت اخلاقی” در دستور کار این رسانه ‌ها قرار می‌‌گیرد.

انتهای پیام/

مطلب بالا در گروه دین و مذهب و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳ May 2016 | 2:42 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 9
  • ۱۴ ارد ۹۵
  • دسته‌بندی نشده
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.