خاموشی‌های پایتخت در۱۵ روز آینده افزایش می‌یابد

طرح واگذاری لامپ کم‌مصرف به کارمندان دولت به قیمت لامپ رشته‌ای در راستای کاهش مصرف برق توسط شرکت توزیع برق استان تهران انجام می‌شود.


به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس ترابی، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران در جلسه روز گذشته شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران افزود: این طرح شامل کارمندان سازمان‌های عمومی و دولتی استان تهران می‌شود و پس از اعلام تعداد لامپ‌های مورد نیاز توسط ارگان‌های دولتی، لامپ‌ها یک روزه برای این ادارت ارسال می‌شود.


وی توضیح داد: در این طرح به هر یک از کارمندان سازمان‌های دولتی و عمومی ۱۰ عدد لامپ کم مصرف با قیمت لامپ رشته‌ای (۵۰۰ تومان) واگذار می‌شود و هزینه آن از فیش حقوقی فرد کارمند کسر خواهد شد. همچنین قیمت لامپ قابل واگذاری از طرف این شرکت یارانه‌ای و به نرخ ۱۲ هزار و ۵۰۰ ریال بوده و مابه التفاوت مبلغ فوق تا قیمت لامپ رشته‌ای (۵۰۰ تومان) به عنوان کمک غیرنقدی از محل اعتبارات ناشی از صرفه‌جویی سازمان متبوعه اعمال حساب می‌شود.


وی خاطرنشان کرد: هر سازمان و اداره‌ای می‌تواند هزینه لامپ کم مصرف تحویلی (به ازای هر لامپ ۱۲ هزار و ۵۰۰ ریال) از این شرکت را در اقساط سه ماهه پرداخت کند.


ترابی در توضیح نتایج مفید این طرح گفت: با وجود ۲۰۰ هزار کارمند بخش دولتی و عمومی در سطح شهر تهران میزان لامپ واگذاری بالغ بر ۲ میلیون شعله، حداکثر طی یکماه خواهد بود و در صورتی که لامپهای فوق جایگزین لامپ‌های رشته‌ای موجود در منازل شود، بین ۴۰ تا ۶۰ مگا وات در پیک بار استان تهران صرفه‌جویی خواهد شد، از سوی دیگر هزینه‌های برق مصرفی کارمندان تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.


به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران در ادامه این جلسه با اشاره به وجود ۵/۵ میلیون مشترک در استان تهران که ۲۵ درصد کل مشترکان کشور را تشکیل می‌دهد اظهارکرد: در سال جاری کمبود‌هایی را در بخش تولید برق نیروگاه‌های برق‌آبی داشته‌ایم و در بدترین حالت برای مشترکان تهرانی دو نوبت دو ساعته خاموشی را در نظر گرفته‌ایم.


وی ادامه داد: برای مشترکان تهرانی پیش‌بینی ۸۴ بار خاموشی را در نوبت‌های پیش‌بینی شده داشتیم که به دلیل همکاری و توجه مشترکان در صرفه‌جویی برق تعداد خاموشی‌ها به ۲۴ نوبت کاهش یافت.


ترابی گفت: بیشترین مصرف برق مربوط به روشنایی‌ها در مصارف خانگی، تجاری و دولتی و اداری است و به همین دلیل کاهش مصرف در این حوزه از طریق لامپ‌های کم‌مصرف موثر خواهد بود.


وی در عین حال خاطرنشان‌کرد: با وجود صرفه‌جویی‌های انجام گرفته، مصرف برق در حدی است که اگر صرفه‌جویی بیشتری انجام نگیرد احتمال افزایش مدت زمان خاموشی‌ها طی ۱۵ روز آینده در شهر تهران وجود دارد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 11
  • ۱۵ مرد ۸۷
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.