خربزه ترکمن باشی ترکمنستان


 
images/20060814/melon.jpg
 
جام‌جم آنلاین: یک نوع جدید خربزه که به تازگی در جمهوری ترکمنستان به عمل آمده و دارای «رایحه‌ای خوش» و «اندازه‌ای بزرگ» است روز یکشنبه ۱۲ اوت به نام «ترکمن باشی» لقب صفر مراد نیازف، رئیس جمهور ترکمنستان نامگذاری شد!
این آخرین نمونه سیاست کیش شخصیت پرستی است که این رئیس جمهور مادام‌العمر در کشورش رواج داده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، خربزه «ترکمن باشی» به مفهوم «پدر همه ترکمن‌ها» به گفته یک مقام کشاورزی ترکمنستان دارای «رایحه‌ای خوش، مزه‌ای عالی و اندازه‌ای بزرگ» است.
به مناسبت جشن سالیانه خربزه در این کشور آسیای میانه با رژیم استبدادی این نوع جدید از خربزه «ترکمن باشی» نامگذاری شد!
صفر مراد نیازف که به وقتش شاعری هم می‌کند، به مناسبت این روز در مطبوعات دولتی نوشت: «تمام ترکمن‌ها این جشن را گرامی می‌دارند. خربزه ترکمنی مایه افتخار ما است، طعم آن در جهان بی‌نظیر است، رایحه آن سر شما را گیج می‌کند!».
صفر مراد نیازف ۶۵ ساله، رئیس جمهور مادام‌العمر،‌ نخست‌وزیر، فرمانده کل ارتش و رئیس حزب دموکراتیک ترکمنستان، تنها حزب مجاز این کشور، است! روز تولدش در ترکمنستان یک جشن ملی است!

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 36
  • ۲۵ مرد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.