دانشمندان غربی بقایای کشتی نوح را در اطراف تهران یافتند

بعضی از پژوهشگران که دهها سال است در پی یافتن کشتی نوح هستند، اعلام کرده اند که به بقایای کشتی نوح در کوههای اطراف تهران دست یافته اند.

به گزارش سرویس علمی آریا، یک هیات اعزامی شواهدی را به دست آورده است که نشان می دهد یک کشتی بسیار بزرگ در یک کوه در ارتفاع ۱۳۰۰۰ پایی، چند هزار سال پیش در منطقه خاورمیانه به گل نشسته است.


آرک بونما پس از بازگشت از یک سفر تابستانی به ایران شواهدی را با خود به همراه آورده و به نمایش گذاشته است که موجی از بهت و حیرت و نیز شکاکیت به همراه داشته است.


این محقق معتقد است، نمونه هایی که هیات اعزامی او گردآوری کرده اند، شواهد اثبات کننده یکی از بزرگترین حکایاتی است که تاکنون گفته شده است.او اظهار داشته : «ما بقایای یک کشتی عظیم را در ۱۳۱۲۶ پایی منطقه ای یافته ایم که در انجیل از آن به عنوان منطقه آرارات یاد شده است.»


بونما گفته است، عکسها، چوبهای فسیل شده ای را نشان می دهند.


چوبهای بریده شده، تخته ها و الوارهای گردآوری شده توسط هیات اعزامی به پنج آزمایشگاه علمی مستقل ارسال شد و تحقیقات آزمایشگران را متعجب ساخت زیر در دو قطعه از قطعات ارسال شده هنگامی که برش بوجود آمد، موجودات دریایی یافت شد که درچوبها لانه کرده بودند.


این محقق تاکید کرد که این کشف در منطقه ای از ترکیه که تحت عنوان کوههای آرارات شناخته می شود، صورت نگرفته بلکه در کوههایی دقیقاً در شمال شهر تهران صورت گرفته است.


انجیل کتاب مقدس مسیحیان می گوید کشتی نوح در کوه آرارات به گل نشست . پژوهشگر مذکور معتقد است که کوه آرارات به اشتباه توسط مارکوپولو شناسایی شده است.


وی معتقد است که شواهد دیگری هم در این مورد یافته و آن شواهد دهها هزار صدف دریایی در آن کوه است.


بونما اظهار داشته است:


در ۱۵۰۰۰ پایی ما جایی را یافته ایم که ظاهراً یک محراب بوده است، چوبهای سوخته شده که فسیل شده اند، تعدادی زیادی از ظروف سفالی شکسته شده و نیز سنگهایی که به صورت یک محراب شکل داده شده است.»


هر پنج آزمایشگاه علمی مستقل به این نتیجه رسیده اند که آنچه آنها یافته اند بقایای یک کشتی باستانی است. اما هنوز تردیدهایی در مورد آین که این کشتی ، همان کشتی نوح باشد یا حتی اصلاً کشتی نوح وجود داشته باشد، از سوی پاره ای محققین ابراز می شود ولی «بونما» به دلیل یافته های دانشمندان دیگری که این مدارک را دیده اند، تشویق شده است.


او قول داده نظرات، عکسها و حتی فیلم ویدئویی این اکتشافات را در بهار آینده منتشر نماید.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 20
  • ۲۴ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.