دختران جوان رژیم ‌نگیرند پوکی استخوان می‌گیرید!

ببین نیوز، دانشمندان با انجام تحقیقات طولانی مدت در زمینه رشد کودکان متوجه شدند چربی نقش بسیار مهمی در ساخت استخوان ها خصوصا در میان دختران جوان دارد.

به این ترتیب کارشناسان به دختران جوان هشدار می دهند که رژیم های غذایی در سنین رشد می تواند آسیب های طولانی مدت روی اسکلت و استخوان بندی آن ها داشته باشد.

برای انجام این تحقیق دانشمندان دانشگاه بریستول مطالعه ای را روی ۴ هزار نوجوان ۱۵ ساله انجام دادند و با استفاده از تکنیک های پیچیده شکل و تراکم استخوانی آ ن ها را اندازه گیری کردند.

در نهایت این تحقیقات نشان داد میزان بالاتر چربی می تواند منجر به رشد استخوان های بزرگ تر و ضخیم تر شود.

به این ترتیب دختران حتی اگر دارای وزن نرمالی هستند باید نسبت به پسرها چربی بیش تری مصرف کنند تا از پوکی استخوان در آن ها جلوگیری شود.

داشتن استخوان های محکم در سنین جوانی بسیار برای زنان مهم است ، زیرا آن ها تا سه برابر بیش تر از مردان در خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند و هم چنین تا سه برابر بیش تر در معرض خطر شکستگی لگن قرار دارند.

پروفسور تون توبیاس در این باره گفت : فشار زیادی روی دختران نوجوان وجود دارد که همیشه وزن خود را کاهش داده و لاغر باشند ، اما آن ها باید بدانند در صورتی که در این مورد زیاده روی کنند ، ممکن است به پوکی استخوان دچار شوند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.