درد‌دل‌های یک پیرزن با رئیس‌جمهور

در پیام یکی از بینندگان «بازتاب» آمده است: من زنی شصت ساله هستم که بیست سال پیش، شوهرم که کارگر بود، از دنیا رفت و در حال حاضر، سه پسر و یک دختر دارم. ما در این سال‌ها در خانه مادرشوهرم زندگی می‌کردیم، اما از وقتی که قصد فروش آن را کرده‌اند، به ما گفته‌اند که باید از آن خانه بلند شویم و دنبال خانه دیگری باشیم؛ اما با کدام پول؟

من ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان مستمری از تأمین اجتماعی می‌گیرم، ولی با یک حساب سرانگشتی معمولی، می‌توان دریافت که این مبلغ، حتی کفاف عادی مخارج ما را هم نمی‌دهد، چه رسد به دیگر خرج‌ها! به همین خاطر، دو پسرم رفتند به گرگان و در آنجا به کارگری مشغولند و هر کاری که گیرشان بیاید برای تأمین هزینه‌های زندگی، انجام می‌دهند.
هم‌اکنون من با هزاران تومان قرض، چگونه می‌توانم پول پیش خانه تهیه کنم و فرزندانم را در آن نگه دارم؟

در حال حاضر، برای دخترم خواستگار آمده، ولی من حتی قدرت تأمین کوچک‌ترین بخش جهیزیه او را ندارم. پسرم هم از مدت‌ها پیش، به هر دری که می‌زند، نتوانسته کاری برای خودش دست و پا کند.
شما را به خدا، من را کمک کنید تا پس از یک عمر آبروداری و این که با سیلی، صورت خودمان را سرخ نگه داشته‌ایم، بتوانم برای دخترم کم‌ترین میزان جهیزیه را تهیه کنم و به خانه بخت بفرستمش.

شما را به خدا، دست‌کم کاری ـ هرچه باشد ـ برای پسرانم فراهم کنید تا بر سر کار رفته و با زور بازوی خودش پولی به خانه بیاورد.
آقای احمدی‌نژاد، می‌دانم که طعم فقر را چشیده‌اید؛ می‌دانم که شما حال کسی را که در تلویزیون و در و همسایه، خانه‌های آنچنانی و غذاهای رنگارنگ می‌بیند و توان تهیه آنها را ندارد، می‌دانید و بر این نیز واقفم که شما احساس شرم و سرافکندگی در برابر خواسته‌ فرزندانتان را که چشم به دستان شما دوخته‌اند، می‌دانید.

من مادرم و در این سال‌های پیری و افتادگی، دوست دارم پسرانم پیش خودم باشند. آیا این خواسته زیادی است که پسرانم کاری نزدیک خودم و در شهر خودمان پیدا کنند و در این سال‌های ناتوانی و ضعف، من را یاری دهند؟
اگر وضع به همین صورت ادامه یابد، خدا می‌داند که چند ماه و حتی سال به خاطر نداشتن پول پیش خانه، باید در بی‌خانگی به سر بریم. خواهش می‌کنم در صورت امکان، هزینه پول پیش خانه ما را با بزرگواری خود تأمین کنید. ما کسی را نداریم، ولی امیدوارم خدا نگهدارتان باشد. در ضمن من سواد درست و حسابی ندارم و زحمت این نامه را هم یکی از آشنایان کشیده است.
با تشکر
اکرم رضایی
همسر مرحوم رحیم بائی

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 10
  • ۰۶ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.