در هند هر ۳۰ دقیقه یک زن مورد تجاوز قرار می‌گیرد

در حالیکه در هر ۳۰ دقیقه یک زن در هندوستان مورد تجاوز قرار می‌گیرد، در هر ۷۵ دقیقه نیز یک زن کشته شده و تعداد زیادی نیز به دلیل نیاوردن مهریه کافی به منزل همسر، تا سر حد مرگ سوزانده می‌شوند.


به گزارش گروه «حوادث» ایسنا، بر اساس گزارش دفتر قومی هندوستان در خصوص ثبت جرایم، در این میان خشونت علیه کودکان نیز تنها طی ۱۲ ماه اخیر ، ۲۵ درصد افزایش داشته و بنا بر مستندات موجود، موارد سقط جنین دختران، ۵۰ درصد در سال ۲۰۰۴ افزایش یافته است.


جدید‌ترین گزارش این دفتر قومی بزودی به دفتر پارلمان این کشور تقدیم خواهد شد.


بر پایه این گزارش، دهلی‌نو، پایتخت هند، از کمترین میزان امنیت برای زنان در میان سایر شهرهای این کشور برخوردار است، چرا که در سال ۲۰۰۴، ۳۰ درصد تجاوز به عنف در هندوستان، در این شهر رخ داده است.


بدین ترتیب دهلی نو از میان یکهزار و ۵۱۰ فقره جرم ثبت شده در ۳۵ شهر اصلی این کشور، شاهد ۴۵۷ فقره تجاوز بوده است.


سایت ایلاف که این گزارش را به نقل از رویتر منتشر کرده، تصریح کرده است: در این میان، یکی از مسوولان دفتر قومی ثبت جرایم گزارش داده که این آمارها به دلیل کوتاهی در جمع آوری مستندات به سال ۲۰۰۴ باز می‌گردد؛ با این حال در سال ۲۰۰۵ شاهد آمار نزولی ناگهانی جرایم نیستیم.


وقوع جرم علیه زنان در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته نیز در هند در حال افزایش است و در این میان در هر ۲۹ دقیقه یک مورد تجاوز به عنف و هر ۹ دقیقه، استفاده از خشونت از سوی شوهر و یا بستگان، علیه زن رخ می‌دهد.


در همین حال هیات قومی دفاع از حقوق زنان در هند گزارش داد: آمارها حاکی از آن است جرایم علیه کودکان که به عنوان دیگر قربانیان خشونت در این کشور محسوب می‌شوند، در سال ۲۰۰۴ نسبت به سال قبل از آن ۲۴ درصد و ۵۰ درصد از موارد سقط جنین پس از حصول اطمینان از جنس جنین افزایش داشته است اما با این وجود این آمارها غافلگیر کننده نیست.


در خصوص دیگر جرایم نیز دفتر قومی ثبت جرایم هند اضافه کرد: در هر ۱۶ دقیقه یک مورد قتل، هر ۱۹ دقیقه یک مورد اقدام به قتل و هر ۲۳ دقیقه یک مورد آدم ربایی رخ می‌دهد.


این در حالیست که اعلام وقوع موارد تجاوز به عنف به نسبت سایر جرایم کمتر است، چرا که بیشتر قربانیان به دلیل مسایل اجتماعی از اعلام شکایت خودداری می‌کنند که گفته می‌شود، ضعف تحقیقات پلیسی در این مساله نقش دارد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 26
  • ۱۸ خرد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.