دستگیری متهمی که به بهانه آموزش رانندگی، طلاجات زنان را به سرقت می‌برد

متهمی که به بهانه آموزش رانندگی، زنان تنها در خیابانهای خلوت را سوار بر خودرواش کرده و سپس با شگردهای خاص طلاجاتشان را سرقت می‌کرد، با هوشیاری ماموران معاونت آگاهی شهرستان رشت شناسایی و دستگیر شد.


آغاز تحقیقات پلیسی و دستگیری متهم


به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، سرهنگ محمد رضا مقیمی، مدیر کل مبازره با سرقت معاونت آگاهی ناجا در خصوص نحوه شناسایی و دستگیری این متهم گفت: کارآگاهان معاونت آگاهی رشت در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت زورگیر حرفه‌ای در سطح معابر این شهرستان بلافاصله وارد عمل شده و با انجام تحقیقات گسترده پس از هماهنگی با مقام قضایی استان گیلان موفق به شناسایی و دستگیری متهم با هویت «م ـ ب» ۳۰ ساله شدند.


اعتراف به ارتکاب ۱۲ فقره زورگیری


به گزارش ایسنا متهم دستگیر شده در بازجویی‌های اولیه پلیسی به ارتکاب ۱۲ فقره سرقت در سطح شهرستان رشت اعتراف کرد و بدین ترتیب تحقیقات جهت شناسایی مالباختگان در دستور کار عوامل انتظامی قرار گرفت و سرانجام هر ۱۲ مالباخته که همگی زن و دختر بین ۱۸ تا ۴۰ سال بودند، شناسایی شدند.


متهم تنها طلاجات را به سرقت می‌برد


در بررسی‌های بعدی بر اساس شکایت‌های اعلامی از سوی مالباختگان مشخص شد: متهم به سرقت از این ۱۲ زن ، ۱۶ حلقه النگو، ۴ جفت گوشواره، ۱۶ حلقه انگشتر، ۵ رشته دستبند، ۶ رشته دستبند، یک سرویس کامل طلاجات، مقادیری وجه نقد به سرقت برده است.


این در حالی بود که در ادامه تحقیقات، متهم به وجود دو مالخر به نامهای «خ ـ خ» ۴۰ ساله و «رـ الف» ۲۹ ساله معترف شد.


شگرد جدید سارق برای ارتکاب جرم


به گزارش ایسنا، در ادامه بررسیهای به عمل آمده، تحقیقات گسترده‌ای از متهم صورت گرفت و بازدیدهای تخصصی از صحنه‌های وقوع سرقت در خیابانهای خلوت شهر رشت انجام شد و به این ترتیب در جریان اقدامات وسیع پلیسی مشخص شد: سارق حوالی بعد از ظهر با یک دستگاه خودرو پیکان مدل پایین با گشت‌زنی در خیابانها، زنانی که به تنهایی منتظر تاکسی بودند را شناسایی می‌کرده است.


در این حال با سوار کردن سوژه‌های انتخابی به عنوان مسافر، طی مسیر اعلام می‌کرده که در آموزشگاه رانندگی مشغول به کار بوده و از این رو در صورت تمایل آنها به آموزش رانندگی می‌تواند این کار را انجام دهد و با این شگرد، مسافران زن را فریب می‌داده است.


این در حالی بوده که حین آموزش رانندگی در کوچه‌ها و خیابانهای خلوت با شگرد خاص خود اقدام به خاموش کردن خودرو کرده و به مسافران اظهار می‌کرده که خودرواش به طلاجات حساسیت دارد.


به این ترتیب سارق حرفه‌ای از مالباختگان می‌خواسته که تمامی طلاجات خود را بیرون آورده و داخل کیفشان قرار دهند.


به گزارش ایسنا در جریان تحقیقات پلیسی همچنین مشخص شد: زمانی که زنان طلاجات را داخل کیف خود قرار می‌داده‌اند، متهم در فرصتی مناسب زنان را پیاده کرده و با شتاب پیش از آن که زنان کیف خود را بردارند از محل متواری می‌شده است.


همچنین تحقیقات پلیسی نشان داد: متهم، تمامی سرقت‌های ارتکابی را به این شیوه انجام می‌داده است.


با مشخص شدن موضوع و اعلام شکایت دو تن دیگر از مالباختگان، پرونده جهت بررسی‌های بیشتر با اقرار صریح متهم به ارتکاب جرم تنظیم شده و تحقیقات پلیسی جهت بررسی‌های بیشتر ادامه دارد.


هشدار: به سوولات رانندگان مسافرکش پاسخ ندهید


سرهنگ مقیمی در خصوص این حادثه با بیان اینکه بی‌احتیاطی و سادگی زنان در وقوع این نوع از سرقت‌ها با شیوه جدید نقش اساسی داشته به ایسنا، گفت: اعتماد زودهنگام و بدون فکر زنان که به عنوان مسافر سوار بر خودرو متهم می‌شدند، منجر به سوء استفاده فرد خلافکار شده است، چرا که مسافران بدون لحظه‌ای تامل در خصوص پیشنهاد عجیب راننده، بستر وقوع سرقت را ایجاد می‌کردند.


وی به تمامی افراد بویژه بانوان هشدار داد: بانوان حتما از سوار شدن بر خودروهای مسافرکش شخصی خودداری کرده و سعی کنند، در کوچه‌ها و خیابان‌های اصلی در انتظار تاکسی‌های مسافربری با آرم شرکت تاکسیرانی بایستند.


مدیر کل مبازره با سرقت معاونت آگاهی ناجا توصیه کرد: زمان قرار گرفتن داخل خودرو از پاسخ دادن به سوال‌های متعدد جهت گرفتن اطلاعات از سوی رانندگان و حتی مسافران داخل خودرو جلوگیری کنند، چرا که برخی از این افراد با شناسایی سوژه‌ها در مرحله اول قصد باز کردن درب‌های دوستی دارند تا بتوانند نقشه‌های شوم خود را عملی کنند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 11
  • ۱۳ شهر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.