دوم: نه خالی بندم، نه دروغگو

    
    
    جوانان جویای نام و با استعداد در هر حرفه‌ای هر روز به جامعه معرفی می‌شوند، چه در ورزش، علم، هنر و… یکی از این جوانان با استعداد که به لهجه‌های مختلف صحبت می‌کند، محمد امیری‌مهر است که با «نقش دوم» در مجموعه چارخونه این روزها چهره شده، خیلی‌ها که بیننده این سریال هستند، تصور می‌کنند او ایرانی نیست، «دوم» بچه شهرک غرب تهران است، در زندگی واقعی‌اش خالی‌بند نیست، اما مادرش می‌گوید: بچه که بود بسیار شیطان بود، فرزند چهارم خانواده است و به خانواده‌اش عشق می‌ورزد.

    به‌طور تصادفی وارد این حیطه شده و ابتدا توسط یک آشنای خانوادگی، دستیار صدا شد و سپس توسط سروش صحت کشف شد… او بیشتر دیالوگ‌هایش را خودش می‌نویسد، به قول برادرش به خوبی «خالی‌بندی»‌ها در ذهنش نقش می‌بندد و آنها را بر زبان می‌آورد.
    در یک جمعه پاییزی مهمان او بودیم. سعی کردیم، گفتگویی خلاصه و البته کامل به چاپ برسانیم چون که «دوم» حرف‌های زیادی برای گفتن داشت، هرگاه که پاسخ پرسش‌های ما را می‌داد، نمی‌توانستیم تصور کنیم که گفتگوهایش واقعیت دارد، به قول معروف خالی‌بندی می‌کند یا نه، اما زمانی که به ما گفت: مشکل مسکن را ده روزه حل می‌کند، به خودمان گفتیم واقعا می‌شود، تو چشم ما نگاه کرد و گفت: می‌شود، هو!
    امیری مهر می گوید پدرم بازنشسته ارتش و مادرم خانه دار هست. پنج فرزندیم، دو خواهر و سه برادر. من فرزند چهارم خانواده، پس از یک برادر و دو خواهر هستم…
    در سیزدهم دی‌ماه سال ۱۳۶۲، ساعت چهار صبح در بیمارستان آزادی تهران به دنیا آمدم، برادر بزرگم لیسانس کامپیوتر است، یکی از خواهرانم لیسانس علوم آزمایشگاهی دارد و خواهر دیگرم، هم لیسانس مامایی دارد هم فوق لیسانس مترجمی زبان آلمانی است. برادر کوچکترم در رشته مواد و سرامیک تحصیل می‌‌کند. خود من هم دیپلم ریاضی فیزیک و دانشجوی برق الکترونیک دانشگاه آزاد هستم که دو ترم مرخصی گرفتم، رشته تحصیلی‌ام خیلی سنگین است شاید تغییر رشته بدهم و بروم مترجمی زبان انگلیسی بخوانم. پس از دیپلم در کنکور پذیرفته نشدم، از این رو به سربازی رفتم و در نیروی هوایی خدمت خود را گذراندم. پس از سربازی، در کنکور پذیرفته شدم، اما دلم می‌خواست با مدرک لیسانس، سربازی بروم.
    متن کامل گفتگو با او را در شماره آینده مجله خانواده سبز بخوانید.
    
    پژمان کردمحله

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 12
  • ۰۹ آذر ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.