دو میلیارد تومان کلاهبرداری به بهانه فروش خودرو


 
images/20060826/bad.jpg
 
مرد جوانی که با ثبت یک شرکت اقدام به کلاهبرداری ۲ میلیارد تومانی از شهروندان تهرانی و سایر شهرهای کشور کرده و متواری شده بود ، پس از ۴ ماه از سوی پلیس آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار ما ، روز ۱۴ اردیبهشت امسال مردی به دادسرای عمومی و انقلاب فرودگاه مهرآباد تهران مراجعه و از موسسان یک شرکت به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد. این مرد در تشریح ماجرا به قاضی صابری زفرقندی ، معاون دادستان و سرپرست دادسرای فرودگاه گفت : قصد داشتم خودرویی با سود کم خریداری کنم بنابراین یک ماه پیش از طریق آگهی در یکی از روزنامه های سراسری ، متوجه شرکتی به نام (….) شدم که با شرایط استثنایی و سود ۱۷ درصد هر نوع خودرویی را که می خواستیم ، در اختیارمان قرار می داد. مرد شاکی ادامه داد: وقتی با سود مناسب این شرکت برای خرید خودرو مواجه شدم ، تصمیم گفتم به دفتر مرکزی آن در میدان آرژانتین بروم.
مرد شاکی افزود: با مراجعه به آنجا و ثبت نام ۳ میلیون تومان پول نقد پرداخت کردم و قرار شد طی چند هفته سند خودرو به نامم ثبت شود و مابقی پول را به شرکت پرداخت کنم اما روز تحویل خودرو وقتی به آنجا رفتم ، پی بردم که صاحبان شرکت افرادی سودجو و کلاهبردار بوده اند. پس از شکایت این مرد ، چندین شکایت مشابه دیگر نیز به دادسرای فرودگاه ارجاع شد. بنابر این با توجه به افزایش شکایت ها، قاضی صابری زفرقندی ، سرپرست دادسرای فرودگاه پرونده را به شعبه دوم دادیاری ارجاع کرد. با توجه به حساسیت موضوع ، دادیار شهبازی دستور ویژه ای را صادر کرد و تحقیقات برای شناسایی موسسان شرکت قلابی در دستور کار کارآگاهان پلیس اداره آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران قرار گرفت. کارآگاهان در شاخه ای از تحقیقات با حضور دادیار شهبازی به محل شرکت در میدان آرژانتین رفتند و آنجا را پلمب کردند.


تاسیس شرکت با هویت های جعلی


در ادامه تحقیقات پلیسی معلوم شد که موسسان شرکت با مدارک و شناسنامه های جعلی از بهمن سال گذشته با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها وانمود کرده اند که سرمایه شرکت آنها بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان است و شرکت قلابی را به ثبت رسانده اند و فعالیت خود را در خصوص فروش خودرو و تلفن همراه با سود کم آغاز و علاوه بر دایر کردن شرکتی در تهران مبادرت به تشکیل دفاتر نمایندگی در شهرهای مختلف کرده اند و با جلب اعتماد مشتریان خود بیش از ۲ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده اند. تحقیقات کارآگاهان حکایت از آن می کرد که نمایندگی های این شرکت همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند. با کشف این سرنخ ، دادیار پرونده دستور تعطیلی آنها را نیز صادر کرد.


ردپای مدیرعامل شرکت در یک کلاهبرداری دیگر


در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که فردی با نام جعلی فرهاد محمدی به عنوان رئیس هیات مدیره از مهر ماه سال گذشته شرکتی به نام «رایان خودرو بهشهر» در تهران تاسیس و میلیون ها تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده و تحت تعقیب قضایی دادسرای سعادت آباد قرار گرفته است و برای این که از سوی پلیس شناسایی نشود ، با مدارک جعلی و با همدستی ۱۳ نفر دیگر اقدام به تاسیس شرکت (…) کرده است.
ماموران در بررسی های ویژه ای که از مخفیگاه های اعضای این باند کلاهبرداری به عمل آوردند ، موفق به شناسایی و ردیابی ۳ تن از موسسان شرکت و ۱۰ نفر دیگر از همدستان آنها در نقاط مختلف تهران شدند. متهمان پس از اعتراف به اعمال مجرمانه خود گفتند که سرکرده اصلی باند مردی به نام حسین است.
با کشف هویت اصلی رئیس هیات مدیره مخفیگاه وی نیز در چند شهر کشور شناسایی و به طور غیرمحسوس زیرنظر گرفته شد تا این که ماموران پی بردند متهم فراری در منزلی در یکی از شهرهای غرب کشور به سر می برد. بدین ترتیب ماموران با کسب مجوز قضایی به آنجا مراجعه کردند و پی بردند که این مدیرعامل پیش از حضور پلیس به تهران مراجعه کرده و با پرداخت ۵۰ میلیون تومان به مردی ، خانه ای در منطقه ملاصدرا ، خیابان شیرازشمالی تهران اجاره کرده و در آنجا به سر می برد. بلافاصله ماموران محل مورد نظر را به محاصره خود درآوردند و بامداد سوم شهریور امسال موفق به دستگیری کلاهبردار فراری شدند.


اعتراف سر کرده باند به
کلاهبرداری ۲ میلیارد تومانی


حسین ، سرکرده فراری این باند روز گذشته در شعبه دوم دادیاری دادسرای فرودگاه مهرآباد تهران حضور یافت و به بازپرس شهبازی گفت : اتهاماتم را قبول دارم و حاضرم رضایت شاکیانم را جلب کنم و میلیاردها تومانی را که از آنها کلاهبرداری کرده ام ، در مهلتی که به من می دهند، به آنها پس دهم.
وی افزود: از ترس مدام مخفیگاهم را تغییر می دادم و بیش از ۲ میلیارد تومان به همراه همدستانم از مردم کلاهبرداری کرده ام.
بنابر این گزارش ، سرکرده باند هم روز گذشته با قرار قاضی روانه زندان اوین شد. دادیار شهبازی ، رئیس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب فرودگاه تهران با قدردانی از کارآگاهان اداره آگاهی پلیس فرودگاه که در پی تلاشهای شبانه روزی خود موفق به دستگیری اعضای این باند شدند ، با هشدار به شهروندان از آنها خواست فریب چنین شرکتهایی را که به بهانه سود کمتر اقدام به فروش خودرو و تلفن همراه می کنند ، نخورند و حتما سوابق شرکت و موسسان آن را استعلام کنند تا کمتر شاهد چنین حوادثی باشیم.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 33
  • ۰۶ شهر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.