دیدار رئیس تلویزیون ZDF آلمان با سرافراز

دیدار رئیس تلویزیون ZDF آلمان با سرافراز

دیدار رئیس تلویزیون ZDF آلمان با سرافراز

سینما و تلویزیون > رادیو و تلویزیون – همشهری آنلاین:
رئیس شبکه تلویزیونی ZDF آلمان و تیم همراه وی با دکتر سرافراز رییس رسانه ملی دیدار و گفت‌وگو نمود.

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ در این دیدار، دکتر سرافراز رئیس رسانه ملی ضمن خیرمقدم به تیم رسانه ای ZDF در سخنانی به اشاره به اینکه طبق قانون بنیادی جمهوری اسلامی ایران تولید و پخش برنامه ‌های رادیویی و تلویزیونی در اختیار صدا و سیما است، گفت: البته تولید برنامه ‌ها هم از راه برنامه سازان صدا و سیما و هم از راه بخش خصوصی انجام می‌ شود.

رئیس رسانه ملی با اشاره به پهناوری کشور ایران به لحاظ جغرافیایی گفت: در ایران ۷۰۰۰ ایستگاه رادیویی و تلویزیونی وجود دارد که سیگنال رسانه به کل کشور توسط این ایستگاه ‌ها انجام می‌ شود.

وی با اشاره به تعداد شبکه ‌های رادیویی و تلویزیونی و مراکز استانی و بین المللی که بیش از ۱۵۰ شبکه را شامل می‌ شود، یادآور شد که از چندی پیش پروژه HD شدن بشکه ‌ها شروع شده که در مرحله آخر آن هستیم.

رئیس رسانه ملی با اشاره به امکانات صدا و سیما در تولید برنامه بیان داشت: رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران از شهرک بزرگ سینمایی برخوردار است که در آن نماهای مربوط به بخش هایی از تاریخ ایران ساخته شده است.

وی در ادامه به برخورداری رسانه ملی از دانشگاه رسانه ای اشاره نمود و گفت: در این دانشگاه رشته ‌های مختلف رادیو و تلویزیون دانش‌جو پذیرفته می‌ شود و ما آماده هستیم که همکاری ‌های علمی با رادیو و تلویزیون آلمان داشته باشیم.

دکتر سرافراز در خصوص همکاری ‌های مربوط به تولید برنامه ‌های مستند، با توجه به HD شدن این شبکه در کشور و همچنین توانایی‌‌های تولید مستند در پرس تی وی، آمادگی رسانه ملی را در این خصوص اعلام نمود.

رئیس ZDF نیز در این دیدار در سخنانی ضمن اشاره به موفقیت ‌های بزرگ صدا و سیما در ابعاد تولیدی و فنی، گفت: در بازدیدی که از پرس تی وی به همراه تیم همراه داشتیم به شدت تحت تأثیر موفقیت ‌های شما قرار گرفتیم.

وی تأکید نمود: به شدت تحت تأثیر سفرم قرار گرفته و من می‌ توانم در مورد ایران پاسخ مناسبی به افکار عمومی کشورم بدهم.
توماس بلوت یادآور شد: شرایط کاری خبرنگاران ما در ایران بسیار خوب است و تصورم بر این است که در آینده این وضعیت بسته خواهد شد و روابطمان را بیش‌تر خواهیم نمود.

وی با اشاره به روش ‌های بهره مندی رسانه ملی از رسانه ‌های نوین تصریح نمود: امروز دیدم که شما نیز همان روش هایی را در پیش گرفته اید که ما انجام می‌ دهیم و من سخت تحت تأثیر قرار گرفتم.

رئیس رسانه ملی در پاسخ به سؤال دکتر توماس بلوت رئیس شبکه ZDF آلمان در خصوص موضوع پناهندگان که مشکلاتی را برای کشورهای اروپایی به وجود آورده است، گفت: در منطقه ما اولین بار نیست که موضوع پناهندگان مطرح می‌ شود اما ظاهراً این بار اروپاییان موضوع پناهندگان و مشکلات آن‌ها را احساس می‌ کنند.

وی افزود: در همسایگی ایران کشورهای عراق و افغانستان که سالهاست درگیر جنگ هستند، تا کنون بیش از ۳ میلیون پناهنده به همراه داشته که بخش عمده ای از آن‌ها به ایران پناهنده شده اند و کشور ایران آن‌ها را با آغوش باز پذیرفت و بخش عمده ای از این پناهندگان در مناطق مختلف سکنی گزیدند و مشغول کار شدند و زندگی مناسبی پیدا کردند اما دنیا نسبت به این رفتار بشر دوستانه ایران هیچ عکس العمل و همراهی نشان نداد.

رئیس رسانه ملی تصریح نمود:‌ اما در جنگ سوریه به خاطر شرایط منطقه ای آوارگان شوری مسیر دریا را طی کردند تا به یونان و اروپا بیایند که برخی از آن‌ها که تعدادشان مشخص نیست غرق شدند؛ با وجود این اروپایی ‌ها نتوانستند این وضعیت را تحمل کنند و تنها کشورها ی یونان و آلمان برترین رفتار را در ارتباط با پناهندگان سوری از خود نشان دادند و بخشی از آن‌ها را در خاک خود پذیرفتند.

آقای سرافراز راه حل جنگ سوریه را مانند راه حل بقیه کشورهای منطقه دانست و گفت: همه گروه ‌ها ی مسلح باید اسلحه خود را زمین بگذارند تا مردم سوریه در شرایط مناسب و امن،‌ در خصوص وضعیت خود تصمیم بگیرند.

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 9
  • ۱۹ فرو ۹۵
  • دسته‌بندی نشده
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.