رابین هود استرالیایی

دولت استرالیا اعلام کرد افتخار تازه ای به ند کلی خلافکار معروف این کشور اعطا و ۳۰ هزار دلاربرای زنده نگهداشتن خاطره او صرف می کند.
به گزارش آسوشیتدپرس ، یان کمپبل ، وزیر میراث فدرال اعلام کرد این پول برای ساختن نشان ها و جزوه هایی برای معرفی شهر «گلن رو وان» خرج خواهد شد که راهزن فوق و همدستانش آخرین روزهای عمر خود را در آنجا گذراندند.
کمپبل ضمن اعلام این خبر گفت ند کلی در زندگی خود بیشتر جیب دولتها را خالی می کرد و هرگز تحت حمایت آنها نبود.
کلی ، دزد بانک که ۳ مامور پلیس را کشت ، حدود ۲ سال فراری بود تا این که روز ۲۸ ژوئن ۱۸۸۰ در گلن رو وان گیر افتاد. ۳ نفر از ۴ همدست کلی که زره های سنگین آهنی به تن داشتند کشته و خود او زخمی و دستگیر و کمی بعد به جرم قتل ماموران پلیس به دار آویخته شد.
این شهر قبلا به عنوان میراث ملی فهرست شده است. ندکلی که تاکنون چند فیلم از جمله فیلمی با شرکت میک جاگر از زندگی او ساخته شده ، در کشوری که در ابتدا تبعیدگاه مجرمان خطرناک انگلیس و ایرلند بود ، هنوز شخصیتی اسرارآمیز باقی مانده است.
شرکت رادیو تلویزیون استرالیا ، در شرح حالی از ندکلی که برای مدارس تهیه شده ، با نگاهی طرفدارانه ، از او به عنوان رابین هودی اشاره می کند که از ثروتمندان به دلیل بی عدالتی های آنان می دزدید و به فقیران می داد.
پدر ند کلی از مجرمان ایرلندی بود که انگلیس وی را به استرالیا تبعید کرده بود.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 27
  • ۱۸ مرد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.