رازی جالب در گروه ایران در جام جهانی ۷۸اعتراف بازیکن هلند به فریب داور در دیدار اسکاتلند
یوهان رپ، ستاره پیشین تیم ملی هلند اعتراف کرد که در دیدار جام جهانی ۱۹۷۸ خودش را به زمین انداخت تا سبب کنار رفتن اسکاتلند شود.

تیم ملی اسکاتلند در آن بازی باید هلند را با سه گل شکست می‌داد تا از مرحله‌ی گروهی بالا می‌رفت. اما، با پیروزی سه بر دو با جام خداحافظی کرد. با پذیرفتن شکست از پرو و تساوی برابر ایران، تیم مک لئود در آرژانتین عملکرد ناامید کننده‌ای داشت و تنها یک بازی عالی می‌توانست هواداران خشمگین را راضی کند.

پس از صحنه‌ی گل کنی دالگلیش که به سبب آفساید مردود اعلام شد، رپ با آلان راف، سنگربان اسکاتلند فرود آمد، بازیکنان اسکاتلندی ادعا می‌کردند که اتفاقی رخ نداده، اما، ضربه‌ی پنالتی به سودی حریف گرفته شد تا راب رنزنبرینک آن ضربه را به گل تبدیل کند.نماینده‌ی بریتانیا با بازی عالی و فراموش نشدنی سه بر یک پیش افتاد اما، خود رپ گل دوم هلند را زد تا سرنوشت صعود به سود نارنجی‌ها رقم بخورد.

اکنون در کتاب «چگونه کشوری در جام جهانی ۷۸ حذف شد؟» رپ اعتراف کرد خودش را به زمین انداخت و داور را فریب داد. او گفت:« از بابت پیروزی مطمئن بودیم و این هلند بود که گل نخست را به ثمر رساند. اکنون جرات دارم که اعتراف کنم که پس از نیم ساعت از شروع بازی با این شیرجه نمایش اجرا کردم که این حرکت پیامدش ضربه پنالتی بود.»

هلند به بازی پایانی آن جام رسید اما، سه بر یک از آرژانتین شکست را پذیرفت.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 27
  • ۰۹ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.