راز افزایش طول عمر کشف شد!

یک پژوهشگر نروژى بر اساس یک مطالعه علمى مى‌گوید خنده عمر را طولانى مى‌کند.


به گزارش سرویس علمى آریا به نقل از پایگاه اینترنتى یواس‌اى‌تودی، سون سوباک از دانشکده پزشکى دانشگاه علوم و فناورى نروژ مى‌گوید بزرگسالان شوخ طبع بیشتر از کسانى که زندگى براى آنها با شور و نشاط نیست عمر مى‌کنند. تاثیر مفید شوخ طبعى به ویژه در مبتلایان به سرطان مشهودتر است.سوباک نتایج بررسى هفت ساله خود را بر روى حدود ‪ ۵۴هزار نروژى در اجلاس انجمن روان تنى آمریکا ارایه کرد.در شروع این مطالعه بیماران پرسشنامه‌اى را در مورد شوخ طبعى در موقعیت‌هاى واقعى زندگى و اهمیت چشم‌انداز شوخ طبیعى پر کردند.این تحقیق نشان داد هر چه شوخ طبعى نقش بزرگترى در زندگى داشته باشد شانس بقاى افراد بیشتر مى‌شود. در بزرگسالانى که جزو یک چهارم افرادى بودند که شوخ طبعى را ارزش مى‌نهادند، احتمال زنده ماندن ‪ ۳۵درصد بیشتراز افرادى بود که در ربع انتهایى جدول قرار داشتند.در ‪ ۲۰۱۵فردى که سرطان داشتند حس شوخ طبعى شانس مرگ را در مقایسه با بزرگسالانى که چنین طبعى نداشتند ‪ ۷۰درصد کاهش داد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 16
  • ۲۹ اسف ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.