رکورد شکنی سریال “قلب یخی” در شبکه نمایش خانگی

هفته گذشته روابط‌عمومی شرکت تصویر دنیای هنر خبر جالب فروش یک میلیون و ششصد هزار نسخه از قسمت‌های اول و دوم نخستین سریال شبکه نمایش خانگی، یعنی «قلب یخی» را اعلام کرد. با احتساب هر قسمت (هر سی‌دی) ۱۵۰۰ تومان به رقمی بالغ بر دو میلیارد و چهارصد میلیون تومان می‌رسیم که برای مجموعه‌ای در حد و اندازه قلب یخی، آن هم با توجه به نو بودن این اقدام به شدت قابل توجه است. به ویژه که به گفته مدیر مرکز پخش دنیای هنر، حدود یک میلیارد تومان از این رقم به حق پخش و فروش اختصاص می‌یابد و در نهایت تنها قسمت‌های اول و دوم این سریال یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان درآمد برای سازندگان داشته است.

 شاید پیش از شکل‌گیری این سریال و با توجه به رواج کپی‌های غیرقانونی در شبکه زیرزمینی، چنین چرخش مالی قابل توجهی برای سریال انتظار نمی‌رفت و گمان‌ها بر آن بود که تولید سریال ویژه شبکه ویدیویی به هیچ وجه صرفه اقتصادی ندارد. حال آن که رقم رسمی اعلام شده درباره مجموعه محمدحسین لطیفی، کاملاً امیدوارکننده و راهگشا برای ادامه این حرکت پیشگامانه در کشور است.
بر همین اساس، برای مجموعه طنز مهران مدیری نیز که پخش آن از دیروز آغاز شده،
به ویژه از حیث محبوبیت به مراتب بالاتر او، گروهش و جنس ساخته‌هایش در قیاس با گروه لطیفی و «قلب یخی»، باید فروش بیشتری را پیش‌بینی کرد.
«قهوه‌ تلخ» که در برهوت سریال‌های کمدی و طنز حال حاضر تلویزیون، ‌می‌تواند فضای رسانه‌‌ای را زیر شعاع خود قرار دهد، قطعاً با استقبال بی‌نظیری از سوی مخاطبان مواجه خواهد شد؛ خاصه آنکه بیننده سریال‌های طنز با نظر به شوخی‌های متعدد و مناسبات کمیک شخصیت‌های آن حوصله و زمان زیادتری را برای تماشای کار صرف خواهد کرد و طبعاً همین تکرر دفعات دیدن، او را تشویق به خرید لوح‌های فشرده مجموعه می‌کند.
این در حالی است که سازندگان «قهوه تلخ» به نسبت
«قلب یخی» قیمت مشتری‌پسندتری را نیز روی محصول خود گذاشته‌اند؛ سه سی‌دی یا یک دی‌وی‌دی شامل سه قسمت از سریال قهوه تلخ با قیمت ۲۵۰۰ تومان که هر هفته با همین روال ادامه پیدا خواهد کرد.
گرچه احتمال می‌رود برخی مراکز غیرمجاز سوءاستفاده‌‌های خود را با توجه به خلأهای قانونی از این سریال همچون قلب یخی نیز صورت دهند.
اما در هر حال پیش‌بینی درآمد خوب و چرخه مالی بالا همچنان محتمل می‌نماید، اما نکته مهمتر درباره این جریان، همان‌طور که ابتدای مطلب نیز به آن اشاره شد، اقبال بسیاری دیگر از سازندگان فیلم‌ها و سریال‌هایی است که تا همین چند وقت اخیر با تردید به اتفاق مزبور نگاه می‌کردند.
جدا از برگشت هزینه‌ها و کسب سودهای نسبتاً سرشار مالی در این مسیر، همان گونه که در قصه ملتهب «قلب یخی» شاهد بودیم (داستانی درباره یک مانکن مونث)، در شبکه نمایش خانگی کمتر خبری از خطوط قرمز و ملاحظات رسانه ملی وجود دارد. عاملی که راه را برای طرح مضامین و موقعیت‌های جذاب‌تر و نیز حضور برخی از بازیگرانی که با تلویزیون میانه‌ای ندارند یا صداوسیما رغبتی به میزبانی آنان نشان نمی‌دهد، به خوبی هموار می‌کند.
باید دید این روند چگونه پیش خواهد رفت و آیا تلویزیون در مقابل رقیب نوظهورش همچنان سیاست سکوت را در پیش خواهد گرفت یا چاره‌ای دیگر می‌اندیشد!

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.