روش نامرئی کردن انسان کشف شد!

دانشمندان یک گام موفق آمیز برای نامریی کردن انسان برداشتندخبرگزاری آریا- دانشمندان موفق به ساخت ماده ای شده اند که می تواند شعاع های نور را در اطراف اشیاء منحرف کند این موفقیت راه را برای نامرئی کردن انسان  فراهم می کند.


به گزارش سرویس علمی خبرگزاری آریا به نقل از روزنامه تایمز، محققان این طرح که با بودجه ارتش آمریکا در دانشگاه کالیفرنیا انجام می شود موادی را طراحی کرده اند که می تواند مسیر نور را کنترل کند.


این موفقیت راه را برای نامرئی کردن هر چیز از انسان گرفته تا اشیاء بزرگتر از جمله تانک و کشتی فراهم می کند هر چند تا آن زمان هنوز گام های زیادی باید برداشته شود. قرار است نتایج این کشف جدید در دو مجله برجسته علوم و طبیعت به چاپ برسد.


پیش از این محققان امپریال کالج لندن با امواج با طول موج بلند( ماکروویو) به نتایج مشابهی رسیده بودند. این امواج، شکلی از پرتوهای الکترومغناطیسی هستند اما به علت طول موج بلند تر ، می توان راحت تر آنها را دستکاری کرد. دست یابی به این نتایج ، پیشرفت قابل توجهی در جهان علم به شمار می آید.


 

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 159
  • ۲۰ مرد ۸۷
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.