زیاد پیامک نزنید، سیم کارتتان می سوزد!

هفته گذشته خبرهایی از داخل و خارج کشور حکایت از آن داشتند که ارسال پیامک زیاد، مشکلاتی برای کاربران تلفن همراه در پی خواهد داشت. در حالی که سرویس پیامک همچنان محبوب ترین و البته پولسازترین سرویس برای بیشتر اپراتورهای کشور محسوب می‌شود، ولی یکی از مسوولان مخابرات به یکی از خبرگزاری‌های کشور اعلام کرده که ارسال بیش از حد پیامک می‌تواند منجر به سوختن سیمکارت شود.
اگر چه سیمکارت‌ها دارای یک عمر مفید هستند و پس از مدتی بسته به نوع استفاده یک کاربر، دچار سوختگی و مرگ می‌شوند، ولی کارشناسان می‌گویند ارسال زیاد پیامک باعث افزایش فشار حجم اطلاعات و در نتیجه کاهش عمر سیمکارت می‌شود؛ در حالی که قیمت پیامک‌های لاتین نیز در کشور افزایش یافته و نرم‌افزار فشرده‌سازی پیامک‌های فارسی که ارزان‌تر از پیامک‌های لاتین نیز هستند هم هنوز فراگیر نشده‌اند، به نحوی که بر اساس آخرین آمار منتشر شده؛ از حدود ۲۵ میلیون مشترک تلفن همراه، حدود ۳۰۰ هزار نفر اقدام به برداشت فایل این نرم افزار از سایت اپراتور اول کرده‌اند.


اما گران‌تر شدن قیمت ارسال پیامک و احتمال کوتاه شدن عمر سیمکارت، تنها دلایل توصیه کارشناسان به ارسال زیاد پیامک نبود، چرا که پزشکان انگلیسی به جوانان هشدار دادند به دلیل این که تلفن‌های همراه از لحاظ ارگونومیکی برای نوشتن بیش از حد پیام کوتاه طراحی نشده‌اند، ممکن است نوشتن بیش از حد پیامک به درد و تورم تاندون‌های انگشت شست و مچ دست منتهی شود.


بر اساس نتایج این تحقیقات، از هر ۶ انگلیسی یک نفر هنگام نوشتن پیامک در دستان خود احساس ناراحتی می‌کند و شمار اندکی نیز از ناراحتی در مچ دست، بازو، گردن و شانه‌هایشان گله‌ دارند.


به گفته‌ سخنگوی انجمن فیزیوتراپ‌های انگلیس، کاربران باید در مورد تناوب، مدت و کثرت پیام‌نویسی خود فکر کنند و پیام‌ها کوتاه و با استفاده از حروف اختصاری و قابلیت پیشگوی متن در تلفن نوشته شوند. پیامک نوشتن باید بین مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه محدود شود و در صورت استفاده نکردن از تلفن باید از نگه داشتن آن اجتناب کرد تا از خستگی ماهیچه‌ها جلوگیری شود.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.