سفر معاون مدیر کل آژانس به تهران

“‌اولی هاینونن” معاون مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در امور پادمانها فردا (پنجشنبه) برای به منظور گفتگو با مقام های ایران، وارد تهران می شود .

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از واحد برونمرزی صدا و سیما، معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از این نیز حدود دو ماه قبل به تهران سفر کرده بود .


خبرگزاریها و برخی محافل سیاسی در چند روز اخیر با فضاسازی درباره تعیین ضرب الاجل برای پاسخ ایران به بسته پیشنهادی تلاش کردند، فشارها بر ایران را افزایش دهند. این در حالیست که سعید جلیلی دبیر شورایعالی امنیت ملی ایران و خاویر سولانا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه درتماسی تلفنی از توافق برای ادامه روند مذاکرات ژنو خبر دادند.


مقامهای جمهوری اسلامی ایران با رد ادعاهای مطرح شده درباره تعیین ضرب الاجل برای پاسخ ایران در نشست ژنو، تاکید کردند در مذاکرات ژنو موضوع تعیین مهلت مطرح نشده است.


در همین حال روزنامه آلمانی ” دی وولت ” در خبری درباره این موضوع نوشت،‌سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان اذعان کرد، در مذاکرات مقامهای ایرانی با نمایندگان کشورهای عضو ۱+ ۵ در ژنو، درباره ضرب الاجل زمانی برای ایران صحبتی نشد.


بر اساس این گزارش ،” هاینز پلوتنر” ، سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان پس از گذشت دو هفته از مذاکرات هسته ای ایران در ژنو، ‌تاکید کرد با این حال از ایران انتظار داریم به ما پاسخ دهد تا سوء تفاهمات موجود برطرف شود.


در تحولی دیگر خبرگزاریها دیروز و امروز با انتشار برخی گزارشها درباره نامه ایران به گروه ۱+ ۵ از این پیام بعنوان پاسخ ایران یاد کرده اند.


خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لیبراسیون چاپ فرانسه در شماره امروز این نشریه نوشت ، نامه روز گذشته ایران به رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا تنها یک ” پیام ” بوده است.


خبر گزاری فارس به نقل از لیبراسیون می افزاید نامه مذکور تنها متن مکتوب شده مذاکره تلفنی روز دوشنبه خاویر سولانا و سعید جلیلی است که تحویل این مقام اروپایی شده است.


فضاسازی درباره موضوع هسته ای ایران در شرایطی است که روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز در شماره امروز خود ادعا کرد، اتحادیه اروپا سرگرم گفتگوهای جدیدی برای تشدید تحریم ها ضد ایران است.


آمریکا و متحدان این کشور‌‌بلافاصله پس از مذاکرات ژنو در رویکردی متفاوت با سایراعضای ۱+ ۵ دور جدیدی از تحرکات و فشارهای سیاسی را بر ایران آغاز کردند و محور اصلی این تحرکات ناکارآمد و بی نتیجه نشان دادن مذاکرات ایران و نمایندگان ۱+ ۵ در ژنو بوده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 35
  • ۱۵ مرد ۸۷
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.