سلاح هسته‌یی در دکترین نظامی ایران جایی ندارد

«محمدمهدی آخوندزاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری فدرال آلمان در ملاقات با «هورست کوهلر» رییس جمهور این کشور ضمن تسلیم استوارنامه خود، در خصوص روابط دو جانبه، تحولات منطقه‌ای و موضوع فعالیت‌های هسته‌ای ایران تبادل‌نظر نمود.


به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کوهلر رییس جمهور آلمان در این ملاقات ضمن ابلاغ سلام خود به رییس جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت که جمهوری فدرال آلمان اهمیت زیادی برای روابط با ایران قائل است و آمادگی دارد در همه عرصه‌ها این روابط را گسترش و تعمیق بخشد.


رییس جمهور آلمان با اشاره به ارزش‌ها و سرمایه‌های فرهنگی و تمدن ایران و نقش تاریخی ایران در تعاملات جهانی و منطقه‌ای، این نقش را ممتاز و بی‌بدیل دانست.


کوهلر با اشاره به حق طبیعی ایران در برخورداری از تکنولوژی صلح‌آمیز هسته‌ای، بر اراده کشورش برای کمک به حصول تفاهم در زمینه برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران تاکید کرد.


در این ملاقات آخوندزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به روابط دیرینه و گسترده ایران و آلمان، پیشینه مثبت این روابط را پشتوانه‌ای محکمی برای تداوم و تقویت آن دانست.


آخوندزاده گسترش روابط در همه عرصه‌ها خصوصا مناسبات اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک را مثبت ازریابی کرد.


سفیر جمهوری اسلامی با تشریح نقش سازنده و ثبات‌بخش ایران در تحولات منطقه‌ای تاکید نمود که پیام ایران در سیاست خارجی پیام صلح و دوستی است.


در این ملاقات آخوند‌زاده هم‌چنین با تشریح فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: سلاح هسته‌یی در دکترین نظامی ایران جایی ندارد و کشور ما با توجه به کاهش ذخیره‌های انرژی فسیلی و نیز اهمیت تکنولوژی صلح‌آمیز هسته‌ای در اقتصاد رو به رشد خود مصمم است، فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود را ادامه دهد.


آخوندزاده با اشاره به استعدادهای سرشار و هوش و خلاقیت ایرانیان گفت: جمهوری اسلامی ایران درصدد است با فراهم نمودن زمینه‌های شکوفایی و بالندگی این ظرفیت‌ها، به جایگاهی متناسب با منزلت تاریخی خود دست یابد و اراده و تلاش جمعی ملت ایران پشتوانه این رهیافت است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 24
  • ۰۵ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.