شاه عربستان و پلی بر روی دریای سرخ

شاه عربستان و پلی بر روی دریای سرخ

شاه عربستان و پلی بر روی دریای سرخ

جهان > آفریقا – همشهری آنلاین:
شاه عربستان بیان کرد بر روی دریای سرخ پلی ساخته می‌‌شود تا عربستان به مصر متصل شود و تجارت بین دو کشور رونق گیرد. سلمان این خـبـر را در دومین روز حضورش در مصر اعلام نمود

پادشاه عربستان سعودی در اولین سفر رسمی خود به مصر با رئیس جمهور این کشور دیدار کرده است.

این سفر پنج روزه که از پنج‌شنبه آغاز شده است بیانگر پشتیبانی ملک سلمان از عبدالفتاح سیسی بوده و قرار است دو کشور قراردادهایی را برای سرمایه گذاری در مصر به امضا برسانند.

در همین حال دو منبع در دولت قاهره به رویترز گفتند عربستان سعودی قرار است قراردادی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار برای تأمین نیازهای نفتی مصر در ۵ سال آتی امضا کند.

دفتر ریاست جمهوری مصر نیز اعلام نمود سران دو کشور روز جمعه دیدار و بیش از ۲۰ توافقنامه و یادداشت تفاهم را امضا خواهند نمود؛ یکی از این قراردادها که ۱/۵ میلیارد دلار ارزش دارد برای توسعه منطقه سینا در شمال مصر است.

یک دیپلمات مصری خاطر نشان نمود وزرای مصری در ماه‌‌های اخیر تقریبا هر هفته با همتایان سعودی خود در ریاض دیدار کرده‌اند و قرار است این هفته از طرح‌‌های سرمایه گذاری عربستان که ۴ میلیارد دلار ارزش دارد، پرده برداری کنند.
عربستان سعودی یکی از حامیان اصلی دولت سیسی است و میلیاردها دلار را در قالب کمک و سرمایه گذاری برای احیای اقتصاد بی‌جان مصر صرف کرده است.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 8
  • ۱۹ فرو ۹۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.