شب زایمان فهمیدم باردارم!

عجیبترین خصوصیت او این بود که تا پیش از به دنیا آمدنش، مادرش از باردار بودن خود خبر نداشت

bavar«باور» دختر چند ماهه ای است که خصوصیات عجیبی دارد، عجیبترین خصوصیت او این بود که تا پیش از به دنیا آمدنش، مادرش از باردار بودن خود خبر نداشت! اتفاقی عجیب در علم پزشکی – کودکی که به طرز عجیبی به دنیا آمد، پس از تولدش هم خصوصیات عجیبی دارد و به اذعان پزشکان، از هوش بالایی برخوردار است. اما اینکه چرا مادر این کودک، متوجه نشد که ۳۷ هفته فرزندش را باردار است، در نوع خود جالب و شنیدنی است.

از ۴، ۵ روزگی مرا می شناخت
مادرباور می گوید: «همان طور که می دانید وقتی بچه ها تازه به دنیا می آ ند نمی توانند گردن خودشان را ثابت نگه دارند، ولی «باور» برعکس بچه های هم سنش کاملا گردنش را به اختیار خود نگه می داشت و از همان ابتدای تولد با کنجکاوی به اطرافش نگاهش می کرد. ۴، ۵ روزش بود که متوجه شدم مرا به خوبی می شناسد و در ۱۰ روزگی افراد را از اشیاء تشخیص می دهد. باور از همان ابتدای تولدش به راحتی می نشست و این ویژگی ها همه نشان دهنده این بود که از هم سن و سالان خود متمایز است.»

جلوتر از دیگر نوزادان!؟
مادر در ادامه می گوید: «باور از زمانی که به دنیا آمده از نظر جسمی، فکری، رشدی و رشد مغزی خیلی جلوتر از بچه های هم سن و سالش است. از همان ابتدای تولد، شاید از چند روزگی وقتی من با او صحبت می کردم به صحبت هایم به دقت گوش می داد. باور با حمام رابطه خوبی دارد و از بودن در حمام لذت می برد و هیچ شکایتی نمی کند. بچه های همسن و سال باور اکثرا با حمام مشکل دارند و این یکی از مواردی است که او را از دیگر بچه ها متمایز می سازد. باور از نظر شناخت افراد و اشیاء نیز بسیار متفاوت است. به نکات مثبت حساس است و با افراد غریبه ای که با او رابطه مثبت و خوبی داشته باشند به سرعت ارتباط عاطفی برقرار می کند.»

از بارداری ام خبر نداشتم
اما عجیب ترین بخش ماجرا اینجاست که مادر از بارداربودن خود تا زمان زایمان اطلاعی ندارد ، مادر باور می گوید: «من تا دو یا سه شب قبل از تولد باور از بارداری ام هیچ اطلاعی نداشتم و در ظاهر و جسم من هیچ آثاری وجود نداشت،  پزشکان و دوستانم هم که با آنها در ارتباط بودم از ظاهر من متوجه هیچ علامتی از بارداری نشده بودند. حتی پزشک متخصص زنان که من در دو یا سه ماهگی بارداری ام به او مراجعه کرده بودم هم نتوانسته بود آن را تشخیص دهد. من در آن دوران شش ماه تحت نظر پزشک متخصص زنان بودم ولی متوجه نشده بود که باردارم!خودم هم هیچ احساس خستگی و سنگینی نمی کردم! »
او همچنین ادامه می دهد: «حتی پزشکان متخصص زنان و زایمان هم به من گفته بودند اگر تصمیم به بارداری گرفتم باید تحت درمان قرار گیرم و جالب اینکه من هیچ تصمیمی برای بچه دار شدن نداشتم. مشکلی داشتم و به یک متخصص مراجعه کردم، نگو آن زمان دو ماه باردار بودم، اما پزشکان به این موضوع شک نکرده بودند. عجیب اینکه در آزمایشات هم، هیچ نشانها ی مبنی بر بارداری من یافت نشد. MRI مغزی هم یکی از مراحل درمانی من بود زیرا فکر می کردند که شاید علت بالا رفتن پرولاکتین خون من تومور باشد ولی هیچ تومور و مشکل مغزی هم در من دیده نشد. نکته عجیب تر این بود که من خیلی ورزش می کردم، حتی تقریبا ۱۰ روز قبل از وضع حمل، در استخر و از ارتفاع شیرجه رفتم.»
bavar-2

همان شب فهمیدم باردارم
«شب آخری که فردای آن باور به دنیا آمد دردهای بسیار شدیدی در ناحیه شکم احساس کردم. قبل از آن باید بگویم من در طول این مدت به غیر از داروهایی که پزشک زنان برایم تجویز کرده بود و خیلی هم خطرناک بودند داروهای گیاهی را که به شدت برای جنین خطرناک است، نیز مصرف می کردم. شب آخر وقتی با این علایم درد به بیمارستان مراجعه کردم، پزشک اورژانس، رادیولوژی و سونوگرافی تجویز می کند، همان طور که می دانید همه این ها برای جنین بسیار خطرناک است، آنها احتمال می دادند که کیست یا آپاندیس است و باید روی من جراحی انجام دهند. ساعت ۱۰ صبح قبل از این که به اتاق عمل بروم پزشک مرا مجددا برای سونوگرافی آماده کرد. متخصص سونوگرافی از من پرسید، چرا مراجعه کرده ای و من در پاسخ گفتم درد در ناحیه شکم. دکتر سونوگراف با تعجب گفت:«یعنی نمی دانی که بچه ات دارد به دنیا می آید؟!» واقعا از این صحبت دکتر تعجب کرده بودم. باورم نمی شد، بیهوش شدم… در آن بیمارستان زایشگاه نبود، از این رو مرا به زایشگاه منتقل کردند.
دکتر عبدالحسین پشـتیبان متخصص کودکان می گوید: «شیرخوار «باور هنرجو» از نظر تکامل، رشد مغزی و توجه به محیط اطراف در حد بالایی قرار دارد و از هوش خلاق برخوردار است.»
همچنین دکتر هادی بخشنده می گوید: «در مورخ ۸۸/۱۰/۸ خانم جوانی مراجعه کرد که از درد شکم در عذاب بود… از وی سونوگرافی به عمل آوردیم و متوجه شدیم که وی ۳۷ هفته است حامله بوده، وقتی به او گفتیم، او اظهار بی اطلاعی کرد و این برای ما هم عجیب بود. او به ما گفت که ماه هاست زیرنظر یک متخصص زنان است، چگونه باردارم که خودم متوجه نشده ام، پزشکم هم متوجه نشده، مگر امکان دارد… علایمی که بیمار داشته در واقع دردهای زایمانی بود، که با نگهداری، پیشگیری و ارجاع او به بیمارستان زنان، منجر به تولد ناباورانه نوزادی دیدنی به نام «باور» شد.»

محسن باقری

عکس ها: امیرحسین بزرگزادگان

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.

  1. khaily jaleb bood