شورای امنیت به پیشنهاد روسیه رای نداد

شورای امنیت به پیشنهاد روسیه رای نداد

شورای امنیت به پیشنهاد روسیه رای نداد

جهان > مجامع‌ جهانی – همشهری‌آنلاین:
شورای امنیت با درخواست روسیه برای افزودن دو گروه تروریستی در سوریه به فهرست سیاه سازمان ملل مخالفت کرد.

روسیه درخواست کرده بود دو گروه تروریستی احرارالشام و جیش الاسلام به علت داشتن رابطه با القاعده و گروه تروریستی داعش به فهرست سیاه سازمان ملل متحد اضافه شوند.

اما اضافه شدن نام این دو گروه به فهرست تحریم‌‌های سازمان ملل متحد نیازمند تصمیم جمعی شورای امنیت است و مخالفت این چهار کشور باعث شد تا درخواست روسیه رد شود.

سخنگوی دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: روسیه به طور علنی تلاش می‌‌کند گروه‌هایی را در فهرست تحریم‌‌های سازمان ملل متحد قرار دهد که بخشی از روند آتش‌بس هستند و چنین اقدامی آن هم در حالی که ما سعی در کاهش تنش‌‌ها در سوریه داریم، به روند آتش بس لطمه وارد می‌‌کند.

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما برگرفته از خبرگزاری فرانسه، او افزود: اکنون زمان تغییر رویکرد نیست. ما اکنون باید تلاش هایمان را برای کاهش خشونت ‌ها در سوریه دو برابر کنیم.

جیش الاسلام از اعضای کمیته عالی مذاکره‌کننده مخالفان سوری است که در مذاکرات ژنو برای پایان دادن به پنج سال جنگ داخلی در سوریه مشارکت دارد.

این گروه مورد پشتیبانی عربستان سعودی، مهم‌ترین گروه در استان دمشق به شمار می‌‌رود.

احرارالشام نیز از قدرتمندترین گروه ‌های شورشی در سوریه به شمار می‌ رود. احرارالشام که مورد پشتیبانی مالی ترکیه و کشورهای عربی خلیج فارس قرار دارد در کنار جبهه النصره می‌ جنگد که در حقیقت شاخه القاعده در سوریه است.

بحث بر سر فهرست تحریم ‌ها در حالی مطرح می‌‌شود که مسکو اعلام کرد گروه بین‌المللی پشتیبانی از سوریه که متشکل از ۱۷ کشور است ۱۷ مه در وین گردهم خواهد آمد تا برای احیای تلاش ‌های صلح گفت‌وگو کنند.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 7
  • ۲۱ ارد ۹۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.