شیرین عبادی: ایرانی‌ها اجازه ورود یک سرباز آمریکایی را هم به خاک کشورشان نمی‌دهند
شیرین عبادی:


ایرانی‌ها اجازه ورود یک سرباز آمریکایی را هم به خاک کشورشان نمی‌دهند


خبرگزاری فارس: “شیرین عبادی” در گفتگو با یک روزنامه فرانسوی، آمریکا را از حمله به ایران بر حذر داشت و گفت: «مسلم است که ایرانی‌ها از خاک کشورشان دفاع خواهند کرد و به یک سرباز آمریکایی نیز اجازه نخواهند داد به آن پای بگذارد.»


عبادی در مصاحبه با روزنامه اومانیته چاپ فرانسه، با توجه به برخی گمانه زنی‌‌ها که این روزها درباره اقدام نظامی آمریکا علیه ایران صورت می‌گیرد، گفت:« تصور من هم این است که افکار عمومی مانند آنچه درباره عراق انجام گرفت، برای مداخله نظامی علیه ایران آماده می‌َشود. اما آمریکایی‌ها باید بدانند که ایرانی‌ها از کشورشان دفاع خواهند کرد و حتی به یک سرباز هم اجازه نخواهند داد به آن پای گذارد.»
وی در ادامه مصاحبه خود با این روزنامه به مسئله دموکراسی که آمریکایی‌ها ادعای بسط آن را در منطقه دارند، پرداخت و این سئوال را مطرح کرد که آیا آمریکایی‌ها توانستند در عراق دموکراسی برقرار کنند؟ عبادی خود در پاسخ به این سئوال می‌گوید:« با حمله نظامی آمریکا به عراق، موزها به غارت رفت، صنایع کشور تخریب شد، بیش از ۱۰۰ هزار نفر کشته شدند و اکنون کشور در آستانه جنگ داخلی است و این نتیجه جنگ عراق است.»
عبادی درباره مسائل هسته‌ای نیز گفت: «هیچ کشوری به سلاح هسته‌ای نیاز ندارد نه ایران، نه اسرائیل، نه آمریکا و نه فرانسه. بمب اتمی برای بهبود وضع زندگی انسانها ساخته نشده است.»
وی افزود، هزینه‌هایی که در این زمینه‌ها صرف می‌شود، باید صرف آسایش انسان‌ها شود.
عبادی در بخش دیگر از مصاحبه خود با این روزنامه و در خصوص نگرانی از وقوع جنگ در ایران گفت: «مشکلات کنونی تنها از راه مذاکره و گفتگو حل می‌شوند و این امر باید در سه سطح انجام گیرد:۱) بین روسای جمهور هر کشور۲) بین پارلمان کشورها ۳) بین سازمان‌های غیر دولتی کشورها.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 32
  • ۱۲ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.