صرفه جویی ۲۰ میلیون دلاری در مصرف بنزین و گازوئیل
با افتتاح آزادراه اهواز _ بندر امام صورت می‌گیرد


صرفه جویی ۲۰ میلیون دلاری در مصرف بنزین و گازوئیل


خبرگزاری فارس: از پایان مهرماه سال جاری با افتتاح آزادراه اهواز _ بندر امام خمینی(ره) سالانه بیش از ۲۰ میلیون دلار صرفه‌جویی در بنزین و گازوئیل صورت خواهد گرفت.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس قرارداد احداث آزادراه اهواز _ بندر امام در آذرماه سال ۱۳۸۱ منعقد شده و طبق وعده‌های داده شده از سوی وزارت راه و ترابری مهرماه سال جاری افتتاح خواهد شد.
به گزارش فارس بر اساس تصویب‌نامه سال ۸۵ هیئت وزیران، احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانکها اصلاح شد.
سهم‌الشرکه مقطوع وزارت راه و ترابری در اجرای طرح آزادراه چهار خطه اهواز- بندر امام طبق نقشه‌ها و مشخصات اصلاحی پیوست قرارداد، تاسیسات جانبی و تصرف اراضی کلاً به مبلغ ۵۷۰ میلیارد ریال تعیین شد.
همچنین مقرر شد صد در صد باقیمانده منابع لازم برای احداث آزادراه تا رسیدن به مرحله بهره‌برداری کامل توسط طرف مشارکت تامین و پرداخت شده و تمامی منافع حاصله از بهره‌برداری هر دو باند (خطوط رفت و برگشت) در دوران مشارکت به طرف مشارکت تعلق گیرد.
احداث این آزادراه که باند رفت آن ۹۸ درصد و باند برگشت آن ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، مسیر فعلی را که ۱۰۰ کیلومتر طول دارد به ۴۰ کیلومتر کاهش می‌دهد.
هم‌اکنون روزانه حدود سه هزار خود رو به صورت رفت و برگشت در باند رفت این آزاد راه تردد می‌کنند.
بنابراین گزارش با در نظر گرفتن تردد ۷ هزار و ۲۰۰ دستگاه وسیله نقلیه در سال اول بهره‌برداری پیش‌بینی می‌شود ۱۱ میلیون لیتر بنزین و ۳۳ میلیون لیتر گازوئیل جمعا به ارزش ۲۰ میلیون دلار صرفه‌جویی بعمل آید.
به گزارش فارس طبق محاسبات انجام شده این صرفه‌جویی با رشد ۴ درصد در هر سال ادامه خواهد داشت

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 23
  • ۰۸ مهر ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.