عدم پشتیبانی مسئولان از نمایشنامه ‌های ایرانی

نویسنده نمایشنامه «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» درباره عدم پشتیبانی مسئولان و کتاب خود گفت.

عدم پشتیبانی مسئولان از نمایشنامه ‌های ایرانی

فرشته فرشاد نویسنده نمایشنامه «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» در گفت‌وگو با مُخبر حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص کتاب خود گفت: این اثر را حدود چهار سال گذشته به تحریر در آوردم که به طور کلی به کودک آزاری و پسر کشی اشاره دارد.

وی درباره چگونگی انتخاب این مضمون بیان نمود: برای دو نفر از آشناها اتفاتی در این زمینه افتاد و باعث شد من انگیزه برای نوشتن این نوع موضوع کنم. پسر بچه‌ای که آتش گرفت و فوت شد یا بچه معلولی که هیچ اعتنایی به آن نشد و به اتفاقات نا خوشایندی کشیده شد.

وی با بیان اینکه این اثر نمایشنامه خوانی شده است، بیان نمود: یک بار در جشنواره فردا نمایشنامه خوانی شده و همچنین در رادیو هم به ضبط و ثبت رسیده است.

فرشاد با بیان اینکه هنرمندان از کمبود نمایشنامه خوب ایرانی گلایه دارند، گفت: اگر مسئولان امتیازاتی را به آثار ایرانی بدهند و از آن‌ها پشتیبانی کنند مشکلات کمبود نمایشنامه ‌های ایرانی بر طرف می‌ شود و از این پس شاهد نمایشنامه ‌های ایرانی بیشتری خواهیم بود.

وی در این راستا افزود: شوربختانه از آثاری که به موضوعات اجتماعی پرداخته می‌‌شود هیچ حمایتی نمی‌شود در صورتیکه به نوبه خود موضوعات پر اهمیتی هستند.

فرشاد در رابطه با مقدمه اول کتاب خود بیان نمود: قرار بر این بود تا در نمایشنامه خوانی صالح اعلاء هم بعنوات منتقد حضور داشته باشند اما میسر نشد ولی زمانیکه متن را خواندن آنچنان تاثیری گذاشته شد که اشک از چشمانشان سرازیر شد و مقدمه را به تحریر درآوردند.

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۳ May 2016 | 1:04 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.