عقد دختر یکساله با مرد ۳۰ ساله

ازدواج در سن پایین تنها در عربستان رواج ندارد؛ آوریل امسال نیز خانواده یک دختر ۸ ساله یمنی او را مجبور به ازدواج با مردی کردند که ۴ برابر او سن داشت این مراسم به دور از چشم دولت صورت گرفت.

 حامیان حقوق کودکان در عربستان از دولت این کشور، خواستند تا مانع از ازدواج کودکان در این کشور شود.

دولت عربستان سعودی بیش از ۲۰ سال است که با معضل طلاق روبرو است، چرا که طی این دو دهه نرخ طلاق از ۲۵ درصد به ۶۰ درصد افزایش یافته است.

نورالشملدن، رییس دپارتمان تحقیقات خانواده دانشگاه ریاض در مورد ازدواج زودهنگام کودکان می‌گوید: ما این مساله را مورد بررسی قرار داده‌ایم تا بتوانیم از این پدیده جلوگیری کنیم؛ این نوع از سبک ازدواجها که توسط خانواده سلطنتی به امضا رسیده و مورد توافق قرار گرفته سبب نقض قوانین بین‌المللی می‌شود.

هیچ قانونی مبنی بر تعیین سن قانونی برای ازدواج در عربستان وجود ندارد. به عنوان مثال پدر یک دختر یکساله وی را به عقد یک مرد ۳۰ ساله در آورد.

ازدواج در سن پایین تنها در عربستان رواج ندارد؛ آوریل امسال نیز خانواده یک دختر ۸ ساله یمنی او را مجبور به ازدواج با مردی کردند که ۴ برابر او سن داشت این مراسم به دور از چشم دولت صورت گرفت.

هنگامی که دختران در سنین پایین مجبور به ازدواج می‌شوند از تحصیل و حضور در اجتماع بازمانده و نمی‌توانند از کودکی و نوجوانی به اندازه کافی لذت برده و بهره‌مند شوند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 24
  • ۱۵ مرد ۸۷
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.