علی مطهری در گفت‌وگوی تلویزیونی: من اصلاح طلب نیستم!

به گزارش فایل دانلودر، موضوع  انتخابات هفتم اسفند و مسیر پیش روی مجلس دهم با حضور علی مطهری و علیرضا محجوب منتخبین مردم تهران در مجلس دهم و حمیدرضا حاجی بابایی منتخب مردم همدان در مجلس دهم در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه ۱۱ اسفند ماه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علی مطهری در گفتگوی ویژه خبری درباره انتخابات مجلس

مطهری در پاسخ به این سؤال که آیا اصول‌گرا است یا اصلاح‌طلب، گفت: «دیوارکشی میان اصلاح‌طلب و اصول‌گرا را قبول ندارم. همه باید هم اصول‌گرا و هم اصلاح‌طلب باشند. محال است کسی اصول‌گرا باشد ولی آرمان اصلاح طلبانه نداشته باشد. چون یکی از اصول، اصلاح طلبی است؛ همان‌طور که به تعبیر رهبر انقلاب بایستی اصول‌گرایی اصلاح‌طلبانه داشته باشیم. از طرفی محال است کسی اصلاح‌طلب باشد ولی اصول‌گرا نباشد، چون هر اصلاحی بر مبنای یک اصولی پابرجا است.»

منتخب مردم تهران همچنین ادامه داد: «اما اگر از معنای اصطلاحی این دو واژه صحبت کنیم، من تاکنون اصول‌گرا شناخته شده‌ام. در انتخابات کنونی هم اعلام کردم هر جریانی اسم من را در لیست خود قرار دهد، من مخالفتی ندارم. این نیز که اصلاح‌طلبان، بنده را در لیست انتخاباتی خود قرار دادند، مخالفتی نکردم و از این کار آنان تشکر می‌کنم. همان‌طور که اگر اصول‌گرایان نام بمن را در لیست خود قرار می‌دادن از آنان نیز تشکر می‌کردم.»

مطهری با اشاره به این که معتقدم نیاز به جریان سومی در کشور است، گفت: «برخی نقاط ضعف در این دو گروه اصلی وجود دارد. از جمله این‌که اصول‌گراها توجه کافی به حقوق شهروندی یا آزادی بیان ندارند و یا این که در اصلاح طلبان برخی از مسائل فرهنگی دچار تسامح و تساهل می شود. به نظر می‌رسد باید جریان سومی در کشور شکل بگیرد که نقاط ضعف این دو گروه را نداشته باشد.»

کتاب علی مطهری به اسم «اصلاح طلبی»

گفتنی است علی مطهری سال‌ها قبل در دوره ریاست جمهوری سید محمد خاتمی، کتابی به نام «اصلاح‌طلبی» نگاشته بود که به شدّت مواضع اصلاح طلبان را مورد نقد قرار داده بود.

 

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.